Spegel, empire, signerad Holm, med Stockholms hallstämpel 1834.

Tudelat kvicksilverfolierat spegelglas, gammal förgyllning, senare blå färg i övre och nedre fälten. Med spegelfolierare J.F Åströms signering och hallstämpel.
Höjd 107 cm, bredd 40 cm.

Åldersrelaterat slitage. Anlupet glas. Delvis senare förgyllning.

Auktionen avslutas
14 dagar 4 timmar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 30 EUR. Läs mer.
Budhistorik (0 bud)

Frakt kan endast beställas genom att kontakta specialdelivery.finland@bukowskis.com.

Ylva Sinkkonen
Ylva Sinkkonen
Värderare Smycken
+358 50 305 2227

Placering: Mastokatu 4-6, Wanha Satama / Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsinki / Helsingfors - B600
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

538. Gösta Adrian-Nilsson, Hus, Paris.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
Aktuellt bud:
44 000 SEK