Tallrik med dekor i famille rose med motiv av fjärilar och pionkvist, Qianlong (1736-95), diameter 23 cm.
Bärtallrik med dekor i famille rose med motiv av trädgård med pion, magnolia och trädgårdsklippa, Qianlong (1736-95), diameter 16,5 cm.
Tekopp med dekor i underglasyrblått med motiv av blommor, Kangxi (1662-1722), höjd 4,5 cm.
Bruksslitage. Smärre kantnagg.