Den nya romantiken

841 föremål
STOLAR, 10 st, Gustaviansk stil, 1900-tal.
Klubbat pris
6 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STOLAR, 2+1+1 stycken, Chippendale, England, 1700-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 3 stycken, sengustavianska, tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 5 st olika, sengustavianska, omkring 1800.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR, 6 st snarlika, sengustaviansk stil, 1800-tal.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
STOLAR, 6 st, gustaviansk stil omkring 1900.
Klubbat pris
3 900 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STOLAR, 6 st, sengustavianska omkring 1800.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
STOLAR, 8 st, Karl Johan och Karl Johan stil. 1800-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR, 8 st, senempire, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR, ett par, Gustavianska, 1700-talets slut.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, ett par, Gustavianska, omkring år 1800.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, ett par, gustavianska, 1700-talets slut.
Klubbat pris
6 420 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR, ett par, senbarock, 1700-tal.
Klubbat pris
4 450 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, ett par, sengustavianska, 1700-talets slut.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR, fyra stycken, Gustavianska, omkring år 1800.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
SYBORD, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Skrivbord, rokokostil, omkring år 1900.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffa, Gustaviansk, Lindome, omkring år 1800.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Spegel, sengustiaviansk, omkring år 1800.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Stolar, 4 st, gustavianska, sent 1700-tal.
Klubbat pris
6 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Stolar, ett par, senbarockstil, 1800-tal.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SÄNGBORD, 1800-tal.
SÄNGBORD, 1800-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, 1900-talets första del.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
5 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SÄNGBORD, ett par, omkring år 1900.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SÄNGBORG, Empirestil, omkring år 1900.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SÄNGMÖBEL, 3 delar, Rokokostil, 1900-talets slut.
Klubbat pris
18 100 SEK
Utropspris
12 500 SEK
TABURETTER, ett par, Sengustavianska, omkring år 1800.
Klubbat pris
7 021 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TAKKRONA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKKRONA, empirstil, 1920-tal.
Klubbat pris
200 EUR
Utropspris
300 EUR
TAKKRONA, tidigt 1900-tal.
TAKKRONA, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
7 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TAKLAMPA Italien 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, 1940-tal.
TAKLAMPA, 1940-tal.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, Art Deco, 1920-30-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, gustaviansk stil 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TAKLAMPA, jugend, 1900-talets början.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TAKLAMPA, jugend.
TAKLAMPA, jugend.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLYKTA, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TALLRIKAR ett par Qingdynstin 1800-tal, porslin.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TEBORD, "Hällestad", ur IKEAs 1700-talsserie.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TEBORD, gustaviansk stil, 1900-tal.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TERRIN MED LOCK, tenn, rokokostil, Tyskland, 1800-tal.
Klubbat pris
1 505 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TEXTILIER, 7 st. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
THEODOR BILLING, olja på duk, signerad och daterad -68,
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TIFFANY & CO, kaffeservis, tre delar, silver.
Klubbat pris
9 056 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TOALETTBORD, England, 1800-tal.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TRÅGSOFFA, rokoko, provinsarbete 17/1800-tal.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
UNO FALKENGREN, fotografi, daterat 1919.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
URNA Kina 1900-tal porslin.
URNA Kina 1900-tal porslin.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
URNA, porslin, Kina, troligen 1700-tal.
Klubbat pris
11 507 SEK
Utropspris
5 000 SEK
URNOR, ett par, porslin, Kina, sen Qing.
Klubbat pris
4 789 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VAS, cloisonne. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VAS, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
1 040 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS, porslin, Kina, omkring 1900.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VAS, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.
Klubbat pris
27 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, Guangxu (1875-1908).
Klubbat pris
5 921 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?