STOLAR, 10 stycken, gustaviansk stil, 1900-talets slut.

Bestående av 8 stolar och 2 karmstolar, målade och med sköldformade ryggar. Lösa stoppade sitsar. Sitthöjd ca 50, höjd 91-93 cm vardera.

Senare målning. Smärre slitage.

Klubbat pris
2 600
230
237
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
26 jun 2019 18:54
2 600 SEK
26 jun 2019 16:51
2 400 SEK
25 jun 2019 23:04
2 200 SEK
25 jun 2019 18:29
2 000 SEK
23 jun 2019 12:54
600 SEK
22 jun 2019 9:07
500 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

365. David Rosén, taburetter, ett par, "Berga", Nordiska Kompaniet, 1940-tal.
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Budhistorik
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
Aktuellt bud:
32 000 SEK