STOLAR, 2+1+1 stycken, Chippendale, England, 1700-tal.

Stomme av betsad mahogny. Fast stoppad sits klädd med textil. Genombruten rygg och ryggbricka. Stolarna skiljer sig något åt i såväl mått som utförande.
Sitthöjd 45-48. Bredd 47-50. Djup 40-42. Höjd 94-96 cm.

Renoverad. Kompletterad. Skador. Torrsprickor. Maskstungen. Slitage.

Klubbat pris
1 500
133
137
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
22 jun 2019 19:30
1 500 SEK
22 jun 2019 19:30
1 500 SEK
21 jun 2019 13:53
1 100 SEK
21 jun 2019 13:53
1 000 SEK
21 jun 2019 13:53
1 000 SEK
18 jun 2019 20:08
300 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

361. Hans Bergström, takkrona, modell "3", Asea, 1940-50-tal.
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
Budhistorik
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
Aktuellt bud:
60 000 SEK