Den nya romantiken

387 föremål
ARKIV / MONTERSKÅP, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BALJFÅTÖLJ, sengustaviansk stil, 1920-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BANKETTER, ett par, sengustaviansk stil, omkring 1900.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BANKETTSOFFA/DAGBÄDD, 1800-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BAROCKSKÅP, 1700-tal.
BAROCKSKÅP, 1700-tal.
Klubbat pris
4 802 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BERGÈRE, Louis XVI, Frankrike, 1700-talets slut.
Klubbat pris
4 230 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BIBLIOTEKSSTEGE, 1900-talets senare hälft.
Klubbat pris
380 EUR
Utropspris
300 EUR
BLOMBORD, gustaviansk stil, 1900-tal.
Klubbat pris
9 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BLOMBORD, gustaviansk stil, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BOCKBORD, England, 1700-tal.
BOCKBORD, England, 1700-tal.
Klubbat pris
7 600 SEK
Utropspris
7 000 SEK
BOKHYLLA, sent 1800-tal.
BOKHYLLA, sent 1800-tal.
Klubbat pris
9 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BOKSKÅP, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD Louis XVI 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD med stenskiva, empirestil, sekelskiftet 1900.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD nyrenässans-stil 1900-tal.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORD nyrokoko 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
1 850 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORD, Rokoko, 1700-tal.
BORD, Rokoko, 1700-tal.
Klubbat pris
8 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BORD, Sydeuropa, omkring år 1900.
Klubbat pris
3 615 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD, barock, 1700-tal.
BORD, barock, 1700-tal.
Klubbat pris
33 010 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BORD, barockstil, 1800-tal samt med äldre delar.
Klubbat pris
8 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BORD, barockstil, 1800-tal.
BORD, barockstil, 1800-tal.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BORD, senbarockstil, omkring år 1900.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORD, sengustaviansk stil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
610 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSSPEGEL, Gustaviansk stil.
Klubbat pris
3 450 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSSPEGEL, silver, Österrike-Ungern, omkring 1900.
Klubbat pris
5 221 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BRICKA, bemålat plåt, 1800-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRICKA, silver, W A BOLIN, Stockholm 1923.
Klubbat pris
30 051 SEK
Utropspris
18 000 SEK
BRICKBORD, Rokoko, 1700-tal.
BRICKBORD, Rokoko, 1700-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BYRÅ, 1800-tal.
BYRÅ, 1800-tal.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, 1800-tal.
BYRÅ, 1800-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 401 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
7 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, 1800-talets mitt.
BYRÅ, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, 1800-talets mitt.
BYRÅ, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, 1800-talets slut.
BYRÅ, 1800-talets slut.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, 1900-talets mitt.
BYRÅ, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, Empire, nordeuropa, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
1 350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, Gustaviansk, 1700-tal.
BYRÅ, Gustaviansk, 1700-tal.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BYRÅ, Jugend, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, Rokoko, 1700-tal.
BYRÅ, Rokoko, 1700-tal.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BYRÅ, barockstil, 1800-tal.
BYRÅ, barockstil, 1800-tal.
Klubbat pris
4 300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets början.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, omkring 1900.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, sent 1800-tal.
Klubbat pris
6 250 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, gustaviansk, 1700-tal.
BYRÅ, gustaviansk, 1700-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, omkring 1900.
BYRÅ, omkring 1900.
Klubbat pris
2 610 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, omkring år 1900.
BYRÅ, omkring år 1900.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, rokoko, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
14 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
3 180 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 650 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, sengustaviansk stil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, sengustaviansk, omkring 1800.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, sengustaviansk, omkring år 1800.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, sent 1800-tal.
BYRÅ, sent 1800-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, sent 1800-tal.
BYRÅ, sent 1800-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, sydeuropa, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
BYRÅ, tidigt 1900-tal.
BYRÅ, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, tidigt 1900-tal.
BYRÅ, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, Rokoko, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
CARL MALMSTEN, tillskriven, sekretär, 1930-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CHIFFONJÉ, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
DAMARBETSBORD, sengustavianskt, 1700-talets slut.
Klubbat pris
5 856 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DAMARBETSBORD, sengustavianskt, omkring år 1800.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ELDSKÄRM, 1800-tal.
ELDSKÄRM, 1800-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FORSKRIN, allmoge, sent 1700-tal-/tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÄLLBORD, 1800-tal.
FÄLLBORD, 1800-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÄLLBORD, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJ / BERGERE, Louis XVI-stil, 1900-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

361. Hans Bergström, takkrona, modell "3", Asea, 1940-50-tal.
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
Budhistorik
100 000

ditt bud
95 000

ditt bud
90 000

ditt bud
Fair warning
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
Fair warning
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
Aktuellt bud:
100 000 SEK