Kan inte nå servern

Important Winter Sale 629

 
1070 föremål
215. Johan Wilhelm Zimmerman, frukt-/ostknivar 6 st, silver, Stockholm 1796.
215. Johan Wilhelm Zimmerman, frukt-/ostknivar 6 st, silver, Stockholm 1796.
Klubbat pris 
2 200 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
597. Vas, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
597. Vas, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
587. Fat, ett par, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
587. Fat, ett par, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
213. Petter Åkerman, glasskedar 7 st, silver, Stockholm 1792.
213. Petter Åkerman, glasskedar 7 st, silver, Stockholm 1792.
Klubbat pris 
1 500 SEK
Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
599. Tallrikar, fyra stycken, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
599. Tallrikar, fyra stycken, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
2 400 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
835. Fat, porslin. Tidigt 1900-tal med märke.
835. Fat, porslin. Tidigt 1900-tal med märke.
Klubbat pris 
2 500 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
628. Skedfat, två stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
628. Skedfat, två stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
612. Tekruka, porslin. Transition, 1600-tal.
612. Tekruka, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
649. Rökelsehållare/parfumier, bambu. Qingdynastin, 1800-tal.
649. Rökelsehållare/parfumier, bambu. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
643. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722), med Xuandes märke.
643. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722), med Xuandes märke.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
627. Koppar med fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
627. Koppar med fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
3 200 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
651. Skulptur, sten. Kina, sen Qingdynasti, tidigt 1900-tal.
651. Skulptur, sten. Kina, sen Qingdynasti, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
290. Spetsglas, graverat vapen för Lütkeman, 1700-tal.
290. Spetsglas, graverat vapen för Lütkeman, 1700-tal.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
630. Tekanna med kopp och fat, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
630. Tekanna med kopp och fat, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
856. Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
856. Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
611. Fat, ett par, porslin. Tianqi/Chonghzen 1600-tal.
611. Fat, ett par, porslin. Tianqi/Chonghzen 1600-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
204. Luktdosa, silver, ostämplad. Sverige 1700-tal. Rokoko.
204. Luktdosa, silver, ostämplad. Sverige 1700-tal. Rokoko.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
672. Hänge/Skulptur, grön sten. Kina.
672. Hänge/Skulptur, grön sten. Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
604. Skål, keramik. Fem dynastierna (907-960).
604. Skål, keramik. Fem dynastierna (907-960).
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
216. Johan Wilhelm Zimmerman, matknivar 6 st, silver Stockholm 1801.
216. Johan Wilhelm Zimmerman, matknivar 6 st, silver Stockholm 1801.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
211. Kilian Kelson, matgafflar 8 st, silver, Stockholm 1762.
211. Kilian Kelson, matgafflar 8 st, silver, Stockholm 1762.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
212. Lars Boye, dessertskedar 6 st, silver, Stockholm 1781.
212. Lars Boye, dessertskedar 6 st, silver, Stockholm 1781.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
849. Skål, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
849. Skål, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
725. Böcker, 10 volymer om kinesiskt konsthantverk.
725. Böcker, 10 volymer om kinesiskt konsthantverk.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
294. Tazza samt sköljskål, blått glas, 1800-tal.
294. Tazza samt sköljskål, blått glas, 1800-tal.
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
866. Gallerskål, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
866. Gallerskål, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
766. Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
766. Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
262. Matta, semiantik Kirman Laver, ca 81 x 61,5.
262. Matta, semiantik Kirman Laver, ca 81 x 61,5.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
740. Skål, lack burgaute. Qingdynastin, 1700-tal.
740. Skål, lack burgaute. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
296. Selterglas, 12 stycken samt karaff. Sverige, 1800-tal.
296. Selterglas, 12 stycken samt karaff. Sverige, 1800-tal.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
804. Fat kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
804. Fat kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
625. Såssnipa, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
625. Såssnipa, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
733. Fat, silver. Oidentifierad mästare, stämplad 9.
733. Fat, silver. Oidentifierad mästare, stämplad 9.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
824. Vaser, ett par, porslin. Qingdynastin.
824. Vaser, ett par, porslin. Qingdynastin.
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
773. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
773. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
615. Kopp, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
615. Kopp, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
746. SKULPTUR, soapstone. Qingdynastin.
746. SKULPTUR, soapstone. Qingdynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
616. Tallrikar, tre stycken, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
616. Tallrikar, tre stycken, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
626. Tallrikar, ett par, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
626. Tallrikar, ett par, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
614. Smörsnäcka, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
614. Smörsnäcka, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
592. Assietter, två stycken, porslin. Transition, Tianqi/Chongzhen 1600-tal.
592. Assietter, två stycken, porslin. Transition, Tianqi/Chongzhen 1600-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
210. Nils Dahl, matskedar 6 st, silver, Linköping 1760.
210. Nils Dahl, matskedar 6 st, silver, Linköping 1760.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
201. Petter Åkerman, luktdosa, silver, Stockholm 1760. Rokoko.
201. Petter Åkerman, luktdosa, silver, Stockholm 1760. Rokoko.
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
658. Bläckhållare, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
658. Bläckhållare, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
871. Serveringsfat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
871. Serveringsfat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
876. SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1800-tal med Kangxis märke.
876. SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1800-tal med Kangxis märke.
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
594. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
594. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
390 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
632. Tallrik, vapenporslin. Qingdynstin, Jaiqing (1796-1820).
632. Tallrik, vapenporslin. Qingdynstin, Jaiqing (1796-1820).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
631. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
631. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
2 200 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
879. Vas, porslin. Sen Qingdynasti med sigillmärke i botten.
879. Vas, porslin. Sen Qingdynasti med sigillmärke i botten.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
289. Azmalyk, antik Yomoud, ca 40,5-57.5 x 123-127,5 cm.
289. Azmalyk, antik Yomoud, ca 40,5-57.5 x 123-127,5 cm.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
656. Fat, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
656. Fat, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
669. Skulpur, drake och qilin, nefrit, Kina.
669. Skulpur, drake och qilin, nefrit, Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
888. Vas, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
888. Vas, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
298. Fat, fajans. Holland, Delft, 1600-talets slut/omkring 1700.
298. Fat, fajans. Holland, Delft, 1600-talets slut/omkring 1700.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
825. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
825. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
887. Perukvaser/lyktor, ett par, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
887. Perukvaser/lyktor, ett par, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
660. Trana, silver och emalj, 1900-talets första hälft.
660. Trana, silver och emalj, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
633. Kopp, porslin. Kina, republik med Guangxus märke.
633. Kopp, porslin. Kina, republik med Guangxus märke.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
859. Vas, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
859. Vas, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
838. Kopp, äggskalsporslin. Kina, 1900-tal.
838. Kopp, äggskalsporslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
675. Sigillstamp/skulptur, bergkristall, Qingdynastin.
675. Sigillstamp/skulptur, bergkristall, Qingdynastin.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
810. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
810. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
737. Skål, silver. Wang Hing & Co, tidigt 1900-tal.
737. Skål, silver. Wang Hing & Co, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

108. Hans Hedberg, skulptur, äpple, fajans, Biot, Frankrike.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Budhistorik
46 000
 
SEK
ditt bud
44 000
 
SEK
ditt bud
Fair warning
42 000
 
SEK
ditt bud
40 000
 
SEK
ditt bud
Fair warning
38 000
 
SEK
ditt bud
36 000
 
SEK
ditt bud
Fair warning
34 000
 
SEK
ditt bud
32 000
 
SEK
ditt bud
30 000
 
SEK
ditt bud
28 000
 
SEK
ditt bud
Fair warning
26 000
 
SEK
ditt bud
24 000
 
SEK
ditt bud
22 000
 
SEK
ditt bud
20 000
 
SEK
ditt bud
18 000
 
SEK
ditt bud
18
 
SEK
ditt bud
20 000
 
SEK
ditt bud
Aktuellt bud:
46 000 SEK