Nr. | Föremål | Klubbat pris |
1327 | ROLEX, Datejust, automatisk, guld/stål, 2000. | 26 000 SEK |
1328 | BOUCHERON, quartz, rosé guld med fancy rosa briljantslipade diamanter, tot. 0.72 ct, 2001. | Återrop |
1329 | ROLEX, Datejust, quartz, guld/stål, ca 2000. | Återrop |
1330 | CARTIER, Santos 100, automatisk, stål 2004. | 18 000 SEK |
1331 | ROLEX, Yacht-Master, automatisk, stål, 2001. | Återrop |
1332 | CORUM, Coin watch, 'Twenty dollars', manuell, guld, ca 1990. | 30 000 SEK |
1333 | PATEK PHILIPPE, Elipse, manuell, guld, ca 1990. | Återrop |
1334 | ROLEX, Precision, manuell, guld, ca 1965. | 16 000 SEK |
1335 | ROLEX, Datejust, automatiskt, stål, 2004. | Återrop |
1336 | ROLEX, Datejust, automatisk, guld/stål med indexfattade diamanter, 2002. | Återrop |
1337 | FRANK MÜLLER, Long Island, quartz, guld, 2000-tal. | 25 000 SEK |
1338 | JEAN-MAIRET GILLMAN, automatisk, kronograf, automatisk, guld, ca 2000. | Återrop |
1339 | PATEK PHILIPPE, Nautilus, quartz, guld, ca 1990. | Återrop |
1340 | ROLEX, Day-Date, automatisk, guld med briljantslipade diamanter, ca 1985. | 78 000 SEK |
1341 | CARTIER, Pasha, automatisk, stål, ca 2005. | Återrop |
1342 | TISSOT, briljant- och åttkantslipade diamanter, tot ca 3.50 ct. Art déco, ca 1925. | 20 000 SEK |
1343 | GLASHÜTTE, Lady Karrée, manuell, guld med briljantslipade diamanter, 2010. | Återrop |
1344 | CARTIER, quartz, guld med åttkantslipade diamanter, ca 1995. | Återrop |
1345 | CARTIER, kvarts, guld med briljantslipade diamanter, ca 2005. | Återrop |
1346 | CARTIER, Tank Francaise, quartz, guld, 1996. | 35 000 SEK |
1347 | ROLEX, Day-Date, automatisk, guld, ca 1962. | Återrop |
1348 | TUDOR, 'Iconaut', automatisk, kronograf, stål, ca 2007. | 16 500 SEK |
1349 | PATEK PHILIPPE, automatisk, ref. nr. 5085, stål, 1999. | 88 000 SEK |
1350 | ROLEX, Submariner, automatisk, stål, ca 1965. | Återrop |
1351 | TAG HEUER, Carrera, automatisk, stål, 2007. | 14 000 SEK |
1352 | VACHERON CONSTANTIN, automatisk, kronograf, stål, ca 2008. | Återrop |
1354 | ROLEX, Datejust, automatisk, guld/stål med indexfattade diamanter, 2002. | Återrop |
1355 | BLANCPAIN, automatisk, kronograf, guld, ca 1995. | 85 000 SEK |
1356 | PATEK PHILIPPE, Elipse, manuell, guld, ca 1980. | Återrop |
1357 | ROLEX, Explorer II 'Albino', automatisk, stål, ca 1978. | Återrop |
1358 | PATEK PHILIPPE, 'Pagoda', Commemoration 1997, manuell, guld 1997. | Återrop |
1359 | HUBLOT, automatisk, titan, 2011. | Återrop |
1360 | ROLEX, Day-Date, automatisk, guld, ca 1983. | 60 000 SEK |
1361 | BREITLING, Chronomat, kronograf, automatisk, guld/stål, 1996. | 16 000 SEK |
1362 | ARMBANDSUR, herr, TUDOR, Chrono. Automatisk. Stål. Kronograf. Stål, ca 2007. | Återrop |
1363 | BULGARI, Diagono, automatisk, stål, ca 2000-tal. | 13 500 SEK |
1364 | LONGINES, Flagship ultronic, stämgaffelur, guld, 1970-tal. | Återrop |
1365 | ROLEX, Day-Date, automatisk, guld, c. 1959. | 52 000 SEK |
1366 | ZENITH, Elite, automatisk, stål, ca 2000-tal. | 6 000 SEK |
1367 | IWC, International Watch Company, manuell, guld med briljantslipade diamanter, tot. ca 1 ct. 1970-tal. | Återrop |
1368 | OMEGA, Constellation, quartz, stål med briljantslipade diamanter, 2000-tal. | 8 000 SEK |
1369 | CORUM, 'Admirals cup', automatisk, stål med briljantslipade diamanter, ca 2007. | Återrop |
1370 | ROLEX, Datejust, automatisk, stål, ca 1977. | Återrop |
1371 | MAUBOUSSIN, automatisk, stål med briljantslipade diamanter, tot. ca 1 ct, ca 2000. | Återrop |
1372 | CHOPARD, Happy Sport, quartz, stål med briljantslipade diamanter, 2004. | 22 000 SEK |
1373 | ROLEX, Datejust, 'Turn-o-graph Thunderbird', automatisk, guld/stål, ca 1993. | Återrop |
1374 | OMEGA, Constellation, quartz, guld/stål med åttkantslipade diamanter, ca 1998. | 8 000 SEK |
1375 | IWC, International Watch Company, manuell, guld, 1970-tal. | 11 400 SEK |
1376 | VACHERON CONSTANTIN, manuell, briljanterat damur, tot. ca 4 ct. | Återrop |
1377 | CHOPARD, savonette, guld, ca 1930-40-tal. | Återrop |
1378 | SAVONETTE, minutrepeter, ankargång, guld, ca 1890. | 22 000 SEK |
1379 | HALDA, H-verk, 1893, nr 574. | 17 500 SEK |
1380 | VIKTOR KULLBERG, London, engelsk spetsankargång, guld, ca 1900. | 21 000 SEK |
1381 | MUSIKUR, kvartrepeter, signerad Breguet à Paris. Paris, sent 1800-tal. | 31 000 SEK |
1382 | SPINDELUR, guld, Wilhelm Pauli, tidigt 1800-tal. | 5 800 SEK |
1383 | SPINDELUR, Öhman, Stockholm ca 1800. | 6 500 SEK |
1384 | SPINDELUR, Bourdillon, Stockholm, guld, sent 1700-tal. | 7 000 SEK |
1385 | SPINDELUR, Gladman, Stockholm, trefärgat guld, ca 1780-tal. | 18 000 SEK |
1386 | SPINDELUR, Söderman, Stockholm, ca 1800. | 7 000 SEK |
1387 | SPINDELUR, Jacob Kock, Stockholm, guld, ca 1800. | 6 500 SEK |
1388 | SPINDELUR, Julien le Roy, Paris, ca 1780. | 10 000 SEK |
1389 | FICKUR, Systéme Breveté, ankargång, guld, ca 1900. | 6 500 SEK |
1390 | FICKUR, Moulinir, Genève, ankargång, nyckeldragare, guld, ca 1900. | 4 000 SEK |
1391 | FICKUR, F. Crump, London, 1800-talets första hälft, med chatelaine. | 23 000 SEK |
1392 | SPINDELUR, Garneij, Stockholm 1700-tal. | Återrop |
1393 | SPINDELUR, Baillon, Paris 1700-tal. | 8 500 SEK |
1394 | SPINDELUR, Gudin, Paris, guld med emaljarbete i blått klassicistiskt motiv, ca 1800. | 6 100 SEK |
1395 | SPINDELUR, Dunant, London, guld, 1700-talets mitt. | 8 000 SEK |
1396 | SPINDELUR, Hanhart, Wien, i form av lyra, blått och vitt emaljarbete, 1800-talets första hälft. | 23 000 SEK |
1397 | SPINDELUR, emaljarbete med nyklassicistiskt motiv, Paris, ca 1800. | 16 000 SEK |
1398 | SPINDELUR, Le Roy, guld, Paris, ca 1780. | 16 000 SEK |
1399 | CYLINDERUR, André Hessén, Paris, 1780-tal. | 10 000 SEK |
1400 | SVINSTIA med GRIS, lergods. Han dynastin (206 f. Kr - 220 e. Kr.). | Återrop |
1401 | SPIS, lergods. Han dynastin (206 f. Kr. - 220 e. Kr.). | Återrop |
1402 | TUPPAR, fyra stycken, lergods. Han, Tang respektive Liao dynastin. | 5 000 SEK |
1403 | FIGURIN, lergods. Tang dynastin (618-907). | 6 500 SEK |
1404 | FIGURIN, lergods. Tang-dynastin (618-907). | Återrop |
1405 | FIGURIN, lergods. Tang dynastin (618-906). | 10 000 SEK |
1406 | FIGURIN, lergods. Tang dynastin (618-906). | Återrop |
1407 | FIGURIN, lergods. Troligen Tang dynastin (618-906). | Återrop |
1408 | FIGURIN, lergods. Troligen Tang dynastin (618-906). | Återrop |
1409 | KRUKA, lergods. Västra Jin dynstin ca 300 AD. | Återrop |
1410 | SKÅLFAT, ett par, ding. Song dynastin (960-1279). | 60 000 SEK |
1411 | VAS, porslin. 1700-tal. | Återrop |
1412 | STEMCUP, keramik. Yuan (1271-1368)/Ming dynastin (1368-1644). | Återrop |
1413 | URNA, keramik. Song dynastin (960-1279). | Återrop |
1414 | SKÅL, keramik. Troligen Song dynastin (960-1279). | Återrop |
1415 | VAS, keramik. Song dynastin (960-1279). | 30 000 SEK |
1416 | SKÅL, keramik. Song dynastin (960-1279). | 130 000 SEK |
1417 | SKÅL, keramik. Troligen Song dynastin (960-1279). | 20 000 SEK |
1418 | SKÅL, keramik. Troligen Song dynastin (960-1279). | 8 000 SEK |
1419 | FAT, samt VÄRMEFAT, keramik. Yuan dynastin (1271-1368). | 6 000 SEK |
1420 | VAS, keramik. Yuan dynastin (1271-1368). | Återrop |
1422 | FIGURIN, lergods. Ming dynastin (1368-1644). | Återrop |
1423 | FIGURINER, två stycken, keramik. Ming dynastin, 1600-tal. | Återrop |
1424 | GUANYIN, keramik. Ming dynastin, (1368-1644). | Återrop |
1425 | DEKORDEL, keramik. Ming dynastin, 1600-tal. | Återrop |
1426 | ALTARGARNITYR, tre delar, keramik. Ming dynastin (1368-1644). | Återrop |
1427 | FIGURINER, ett par, keramik. Qing dynastin, 1700-tal. | 5 000 SEK |
1428 | VAS, keramik. Qing dynastin, 16/1700-tal. | Återrop |