1392
310901

SPINDELUR, Garneij, Stockholm 1700-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
698 - 873 EUR
740 - 925 USD
Klubbat pris

18k guld, urverk nr 73, C.H. Garneij, boett tillverkad av Olof Ekman år 1791. Diam 53 mm. Två nycklar medföljer. Ur funktion. Skador på emalj och hårsprickor.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?