1852 föremål
Manschettknappar, ett par, guld med skarabéer.
5d 19 tim
300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bror Marklund, "Pomona".
5d 19 tim
Bror Marklund, "Pomona".
Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
Decoupurer, 2 st, 1700-tal.
5d 19 tim
Decoupurer, 2 st, 1700-tal.
1 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
IWC, fickur, 50,5 mm, 18K guld.
5d 19 tim
5 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta, Moud, ca 310 x 207 cm.
5d 20 tim
Matta, Moud, ca 310 x 207 cm.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Speldosa, sent 1800-tal.
5d 20 tim
Speldosa, sent 1800-tal.
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Spegel, empire, 1800-tal.
5d 20 tim
Spegel, empire, 1800-tal.
700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, 1800-tal.
5d 20 tim
Byrå, 1800-tal.
Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
Matta, Bidjar, ca. 245 x 168 cm.
5d 20 tim
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Golvlampa, Swedish Modern, 1940-tal.
5d 20 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hornkniv, daterad 1921.
5d 20 tim
Hornkniv, daterad 1921.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Skänk, 1800-tal.
5d 20 tim
Skänk, 1800-tal.
Inga bud
Utropspris
5 000 SEK
Humidor, Zino, 1900-tales slut.
5d 21 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hängskåp, 1800-tal.
5d 21 tim
Hängskåp, 1800-tal.
Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
Patrik Nordström, vas, Isle, 1924.
5d 21 tim
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffbord, 2000-tal.
5d 21 tim
Soffbord, 2000-tal.
1 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Mafrash, Kelim, ca. 95 x 46 x 46 cm.
5d 21 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Kelim, 300x145 cm.
5d 21 tim
Kelim, 300x145 cm.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Erland Cullberg, Utan titel.
5d 21 tim
Erland Cullberg, Utan titel.
5 000 SEK
Utropspris
16 000 SEK
Kelim, 220x58 cm.
5d 21 tim
Kelim, 220x58 cm.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Rolf Palm, vas, Mölle.
5d 21 tim
Rolf Palm, vas, Mölle.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Axel Olson, Figurer på strand.
5d 21 tim
3 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Matta, Ghom/Shahreza, ca 202 x 140 cm.
5d 21 tim
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampor, ett par, 1950-tal.
5d 21 tim
800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Matta, Kirman, 420x292 cm.
5d 21 tim
Matta, Kirman, 420x292 cm.
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Skåp, 1800-tal.
5d 22 tim
Skåp, 1800-tal.
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Dekorelement i form av ängel. 18/1900-tal.
5d 22 tim
1 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Golvlampa, 1900-talets mitt.
5d 22 tim
Golvlampa, 1900-talets mitt.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta, silke Ghom,  ca. 302 x 199 cm.
5d 22 tim
8 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Matta, Kashgai, 310x250 cm.
5d 22 tim
Matta, Kashgai, 310x250 cm.
1 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
George Nelson, väggur, "Sunburst", Vitra.
5d 22 tim
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Georg Anton Rasmussen, Fjordlandskap.
5d 22 tim
1 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK