Bemålad i svart. Ovandel med löst liggande glasskiva, därunder en låda samt två skjutdörrar av glas. På motsatta sidan en välvd skåpsdörr med hållare för flaskor på insidan. Fyra hjultrissor. Längd 62, bredd 42, höjd 73 cm. Nyckel finns.
Slitage. Märken. Repor. Krackelyr. Senare målning.