Robert Delaunay

(Frankrike, 1885-1941)
Robert Delaunay
(Frankrike, 1885-1941)

ROBERT DELAUNAY, efter, färgserigrafi, signerad av Sonia Delaunay och numrerad 179/300, utförd 1953.

"Rhythm 3". Signerad Robert Dalaunay Sonia Delaunay. Bildyta 40x32 cm. UR: ART D'AUJORDH'HUI MAITRES DE L'ART ABSTRAIT.

Ej examinerad ur ram.

Utropspris
3 000 SEK