VAS, glas, "Tjur", Erik Höglund, Strömbergshyttan, signerad och daterad 1997.
I form av tjur, dekor i rött, svart och blått. Signerad EH 1991 SG Strömbergshyttan LP (Leif Persson) - HG (Håkan Gunnarsson)- MA (Mikael Axenbrant) Erik Höglund. Höjd 20,5 cm.
Obetydligt slitage.