Ram i lackerat trä och masonit. Dekorfält med gasell. Fasettslipat spegelglas. Mått 154 x 43 cm.
Bruksslitage. Färg med krackeleringar och visst färgbortfall. Mindre stötmärken, delvis ifyllda med färg. Smärre anlöpningar på glas.