CHAMPAGNEKUPOR, 7 + 1, glas, Italien, 1800-talets slut.

7 champagnekupor samt ett starkvin/likörglas. Rik dekor av färgat glas samt guld. Höjd ca 13 resp. 10,5 cm. Ett av glasen bär etikett.

Slitage, repor och märken. Mindre tillverkningsdefekter.

Utropspris
2 000 SEK