DIORAMA med fåglar, England, 1800-talets andra hälft.

Uppstoppade fasaner, kanin, iller samt andra fåglar. Längd 84. Djup 29. Höjd 52 cm.

Djur och gräs blekta. Fläckar. Bakstycke med sprickor. Slitage.

Utropspris
2 000 SEK