Emalj med mässingsbeslag. Med släkten Sparres vapensköld. Invändigt med textilklädsel och fack. En med penna. I etikettmärkt originaletui. Längd 8- 10 cm.
Bruksslitage. Skador. Smärre fläckar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.