GRAFIKPORTFÖLJER, 21 st, Grafiska sällskapet, 1900-talets andra hälft.

50 grafiska blad i olika tekniker, bl.a. litografier, trägravyrer och etsningar. Av olika konstnärer, bl.a. Philip Von Schantz, Louis Bastin, Ulf Trotzig och Graham Stacy. Mapparnas storlek 42 x 32 cm.

Bruksslitage, ej fullständigt genomgångna.

Utropspris
3 000 SEK