Slipat, klart glas med konturerad kant. Skaftet i rokokostil med riklig, böljande dekor, fyra fötter med voluter. Höjd 33,5 cm, diameter 31,5 cm. Stämplad CRC.
Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.