SKÅP, troligen England, 1700-tal.

Fanérat i olika träslag, fyra lådor i tre varv. Stenskiva. Underrede med kopplade ben. Bredd 119, djup 56, höjd 131 cm. Nyckel finns.

Slitage, fanérskador, sprickor, renoverad samt kompletterad. Senare benställning.

Utropspris
10 000 SEK