Fanérat i olika träslag, fyra lådor i tre varv. Stenskiva. Underrede med kopplade ben. Bredd 119, djup 56, höjd 131 cm. Nyckel finns.
Slitage, fanérskador, sprickor, renoverad samt kompletterad. Senare benställning.