YTTERFODER, 3 st olika, porslin samt ASSIETTER, 6 st, Kina 1900-tal.

Rektangulär form, på fat. Dekor i emaljfärger. Assietter med dekor i emaljfärger av fåglar och fjärilar mot celadongrön fond. Diam 19 cm.

Slitage, kalkavlagringar. Samtliga assietter med naggar och kantlagningar.

Utropspris
2 000 SEK