Tre dosor, varav två mindre samt en större (längd ca 3 samt 5,5 respektive 19 cm). Den större med förgylld insida. En flakong med silverdetaljer (längd ca 11,5 cm).
Slitage, repor och nagg, anlupet. Mindre bucklor. Graverat monogram. Flakong är ej inkluderad i totalvikt.