DOSA, fajans, Holland 1800-tal. Bär sign.

Musselformad med dekor i blått av figurscen resp landskap. Monterad med metallkant. 6 x 6.

Slitage, krackelyrer, smärre nagg.

Utropspris
1 200 SEK