Tryckt dekor av blommor med förgyllda detaljer.
1 terrin med lock, längd 27 cm.
6 djupa tallrikar, diameter 24 cm.
1 såsbåt, längd 22 cm.
1 serveringsfat, längd 28,5 cm.
1 serveringsfat, längd 44 cm.
1 assiett, diameter 17 cm.
18 mattallrikar, diameter 24,5 cm.
Visst slitage, främst på förgyllning. Två djupa tallrikar med nagg.