SKULPTUR, glas, Lars Hellsten, Orrefors, sign. 1994.
Transparent glasmassa med blåa inneslutningar. Sockel i diabas. H ca 18. (exkl. sockel). Sign Orrefors 903321 Lars Hellsten EA- 1-94.
Repor.