Kaffekanna med lock, 2 sockerskålar med lock en med hänklar olika storlekar, gräddkanna, kabaré, skål, 12 assietter, 14 kaffekoppar med fat 3 fat medföljer, 2 askfat. H 1,5-24, diam fat 7,5-23,5.
Mindre slitage. Enstaka med smärre nagg. Ett kaffefat med kraftig kantnagg och spricka.