Lotusformad skål med underglasyrblå dekor av pagoder i flodlandskap, diameter 22,5 cm. Tre bärtallrikar med olika underglasyrblå dekorer av flodlandskap samt trädgård, diameter 15-16,5 cm.
Sprickor i botten av ena bärtallriken. Bränningssprickor. Nagg. Smärre slitage. Mistor.