8 mattallrikar modell 176
8 djupa tallrikar modell 168
8 förrättstallrikar modell 178
8 koppar med fat modell 2162
1 sockerskål med lock modell 398
1 gräddkanna modell 59
1 saltströare modell 480
1 pepparströare modell 407
1 terrin med lock modell 214
1 såsskål modell 204
1 serveringsfat modell 388 (1889-1922)
1 salladsskål modell 26
1 serveringsfat halvblonde modell 666
1 skål på fot halvblonde modell 511 (1967)
Åldersrelaterat slitage. Ett fat med undersidesnagg. Helhetsintrycket är mycket gott.