Fyra tallrikar dekorerade i underglasyrblått med detaljer i rosa och järnrött, diameter 22,5 cm. Tre stycken tallrikar med liknande dekoration i underglasyrblått med detaljer i rosa, järnrött och grönt, diameter 22,5 cm. Serveringsfat med motiv av en dam i en båt, längd 27 cm.
Nagg. Något slitage. Spricka. Bränningssprickor. Glasyrmistor.