Med monogram "RC", Regis Cadier. Bestående av:
Terrin med lock, 26,5 cm.
Ovalt uppläggningsfat, 37 cm.
2 runda uppläggningsfat, 31,5 cm.
5 rombformade fat, 23,5 cm.
17 tallrikar, 23 cm.
17 tallrikar, 21 cm.
12 djupa tallrikar, 22,5 cm.
Åldersrelaterat slitage. Vissa fotringsnagg.
Cadier, Grand Hotell Stockholm. Därefter i arv till nuvarande ägare.