Ett par med underglasyrblå dekor av blommor, undersidan av brämen dekorerad med blomsterkvistar, diameter 20 cm.
Ett par med underglasyrblå dekor av pagod med trädgård i flodlandskap, diameter 23 cm.
Glasyrmistor. Bränningssprickor. Nagg. Något slitage.