Koppar med fat, ett par, underglasyrblå dekor med café au lait-glaserad utsida, diameter på faten 13,5 cm.
Skål med underglasyrblå dekor av kvinna och barn i trädgård, diameter 19,5 cm.
Skål dekorerad i underglasyrblått samt emaljfärger med motiv av mandariner i en trädgård, diameter 23 cm.
Såssnipa, dekorerad i underglasyrblått med motiv av trädgård med pilträd och kippformation, 20 cm.
2 bärtallrikar, olika underglasyrblå dekorer av blommor, diameter 16,5 cm.
2 tallrikar, med snarlika motiv av flodlandskap i underglasyrblått, diameter 23 cm.
Glasyrmistor. Lagningar och retuscher. Nagg. Sprickor. Bränningssprickor. Ställvis slitage. Ställvis färgbortfall.