KARMSTOL, stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, rokoko.

Förgylld och bronserad. Stoppad rygg och sits. Sitthöjd 44, höjd 93 cm.

Lagningar med metall. Bortfall av förgyllning. Slitage. Krönande dekor senare.

Utropspris
5 000 SEK