SKULPTURER, 2 stycken, brons, sannolikt 1800-tal.

I form av kentaurer. Längd ca 36 respektive 43, bredd ca 12-13, höjd ca 28-29 cm (vardera).

Smärre skador, slitage och lagningar. Ett löst dekorelement medföljer.

Utropspris
10 000 SEK