Kan inte nå servern

Modern & Contemporary F174

 
460 föremål
MAUNO HARTMAN, KATT.
MAUNO HARTMAN, KATT.
Klubbat pris 
1 600 EUR
Utropspris
1 000 EUR
PAAVO TYNELL, GOLVLAMPA. Tillverkad av Idman. 1950-tal.
PAAVO TYNELL, GOLVLAMPA. Tillverkad av Idman. 1950-tal.
Klubbat pris 
4 800 EUR
Utropspris
2 800 EUR
NANNY STILL, VAS. Formgiven 1960.
NANNY STILL, VAS. Formgiven 1960.
Klubbat pris 
731 EUR
Utropspris
600 EUR
MIECZYSLAW WISNIEWSKI, TRIPTYK "SYSTEM AB/7".
MIECZYSLAW WISNIEWSKI, TRIPTYK "SYSTEM AB/7".
Klubbat pris 
1 001 EUR
Utropspris
2 500 EUR
REIDAR SÄRESTÖNIEMI, "HÖSTFROST I SNÅRET".
REIDAR SÄRESTÖNIEMI, "HÖSTFROST I SNÅRET".
Klubbat pris 
8 800 EUR
Utropspris
6 000 EUR
TOVE JANSSON, "NATURE MORTE".
TOVE JANSSON, "NATURE MORTE".
Klubbat pris 
4 600 EUR
Utropspris
5 000 EUR
SIMO HANNULA, BIL-VÄRLD.
SIMO HANNULA, BIL-VÄRLD.
Klubbat pris 
800 EUR
Utropspris
1 000 EUR
MARC CHAGALL, PL. 9, "ABDULLAH DISCOVERED BEFORE HIM...".
MARC CHAGALL, PL. 9, "ABDULLAH DISCOVERED BEFORE HIM...".
Klubbat pris 
4 200 EUR
Utropspris
4 000 EUR
DAVID HOCKNEY, "HORIZONTAL DOGS" 1995.
DAVID HOCKNEY, "HORIZONTAL DOGS" 1995.
Klubbat pris 
7 200 EUR
Utropspris
3 000 EUR
ALVAR AALTO, VAS. Savoy. Karhula, 1930-tal.
ALVAR AALTO, VAS. Savoy. Karhula, 1930-tal.
Klubbat pris 
3 100 EUR
Utropspris
4 000 EUR
OLLI LYYTIKÄINEN, "NOAKS DRÖM".
OLLI LYYTIKÄINEN, "NOAKS DRÖM".
Klubbat pris 
7 500 EUR
Utropspris
3 500 EUR
SILJA RANTANEN, INTERIÖR.
SILJA RANTANEN, INTERIÖR.
Klubbat pris 
800 EUR
Utropspris
1 000 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Formgiven för Taito Oy på 1940-talet.
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Formgiven för Taito Oy på 1940-talet.
Klubbat pris 
1 650 EUR
Utropspris
1 600 EUR
HELI HEIKKINEN, "PJÄS".
HELI HEIKKINEN, "PJÄS".
Klubbat pris 
670 EUR
Utropspris
800 EUR
NANDOR MIKOLA, LANDSKAP.
NANDOR MIKOLA, LANDSKAP.
Klubbat pris 
960 EUR
Utropspris
1 000 EUR
SUSANNA MAJURI, "INSULINE".
SUSANNA MAJURI, "INSULINE".
Klubbat pris 
2 000 EUR
Utropspris
2 500 EUR
GÖRAN HONGELL, VAS. Sign. G.H. -35, Karhula.
GÖRAN HONGELL, VAS. Sign. G.H. -35, Karhula.
Klubbat pris 
570 EUR
Utropspris
500 EUR
VYACHESLAV SAWICH MIKHAILOV, "KOMET".
VYACHESLAV SAWICH MIKHAILOV, "KOMET".
Klubbat pris 
1 200 EUR
Utropspris
1 500 EUR
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA. Tillverkad av Taito Oy, 1940-tal.
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA. Tillverkad av Taito Oy, 1940-tal.
Klubbat pris 
4 800 EUR
Utropspris
2 800 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkad av Taito Oy. 1940-tal.
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkad av Taito Oy. 1940-tal.
Klubbat pris 
2 200 EUR
Utropspris
2 500 EUR
GÖRAN AUGUSTSON, "HÖSTSTÄMNING".
GÖRAN AUGUSTSON, "HÖSTSTÄMNING".
Klubbat pris 
820 EUR
Utropspris
1 000 EUR
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA. Tillverkad av Idman. 1940-tal.
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA. Tillverkad av Idman. 1940-tal.
Klubbat pris 
4 700 EUR
Utropspris
3 000 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkare Taito Oy. Sent 1940-tal.
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkare Taito Oy. Sent 1940-tal.
Klubbat pris 
8 000 EUR
Utropspris
2 500 EUR
KAJ FRANCK, VAS. Prisma. Sign. Nuutajärvi Notsjö.
KAJ FRANCK, VAS. Prisma. Sign. Nuutajärvi Notsjö.
Klubbat pris 
470 EUR
Utropspris
600 EUR
VLADIMIR KOPTEFF, KOMPOSITION.
VLADIMIR KOPTEFF, KOMPOSITION.
Klubbat pris 
2 200 EUR
Utropspris
1 200 EUR
NANNY STILL, GLASSKULPTUR. Midsommarstång. Formgiven 1958.
NANNY STILL, GLASSKULPTUR. Midsommarstång. Formgiven 1958.
Klubbat pris 
1 601 EUR
Utropspris
1 000 EUR
SAMULI HEIMONEN, "FRI".
SAMULI HEIMONEN, "FRI".
Klubbat pris 
1 300 EUR
Utropspris
1 000 EUR
TOVE JANSSON, STILLEBEN MED KATT OCH HATT.
TOVE JANSSON, STILLEBEN MED KATT OCH HATT.
Klubbat pris 
6 800 EUR
Utropspris
5 000 EUR
TOKO SHINODA, "RISE".
TOKO SHINODA, "RISE".
Klubbat pris 
900 EUR
Utropspris
1 200 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Formgiven för Taito Oy 1948.
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Formgiven för Taito Oy 1948.
Klubbat pris 
3 650 EUR
Utropspris
2 500 EUR
HELI HUOTALA, "ROOTS".
HELI HUOTALA, "ROOTS".
Klubbat pris 
1 100 EUR
Utropspris
1 200 EUR
OLLI LYYTIKÄINEN, "VARGINNA".
OLLI LYYTIKÄINEN, "VARGINNA".
Klubbat pris 
6 400 EUR
Utropspris
3 500 EUR
MATSALSMÖBLEMANG, BORD OCH 10 STOLAR. 2000-tal.
MATSALSMÖBLEMANG, BORD OCH 10 STOLAR. 2000-tal.
Klubbat pris 
2 700 EUR
Utropspris
2 500 EUR
ANNE TOMPURI, "KVINNA OCH MAN".
ANNE TOMPURI, "KVINNA OCH MAN".
Klubbat pris 
2 500 EUR
Utropspris
3 500 EUR
EDUARDO CHILLIDA, "GAU" 1972.
EDUARDO CHILLIDA, "GAU" 1972.
Klubbat pris 
2 530 EUR
Utropspris
2 500 EUR
LARS-GUNNAR NORDSTRÖM, "DIVISION II".
LARS-GUNNAR NORDSTRÖM, "DIVISION II".
Klubbat pris 
7 505 EUR
Utropspris
4 000 EUR
SAM VANNI, "KOMPOSITION IV".
SAM VANNI, "KOMPOSITION IV".
Klubbat pris 
2 800 EUR
Utropspris
3 500 EUR
KUUTTI LAVONEN, "CAMELIO".
KUUTTI LAVONEN, "CAMELIO".
Klubbat pris 
820 EUR
Utropspris
800 EUR
TOMMI TOIJA, "DEN ONDA POJKEN".
TOMMI TOIJA, "DEN ONDA POJKEN".
Klubbat pris 
8 600 EUR
Utropspris
4 000 EUR
TAPIO WIRKKALA, SKULPTUR. Elefant. Sign. TW. 1940-tal.
TAPIO WIRKKALA, SKULPTUR. Elefant. Sign. TW. 1940-tal.
Klubbat pris 
23 200 EUR
Utropspris
10 000 EUR
EERO HIIRONEN, REGN.
EERO HIIRONEN, REGN.
Återrop
Utropspris
2 500 EUR
JUHA SOISALO, "AFTONDANS".
JUHA SOISALO, "AFTONDANS".
Klubbat pris 
490 EUR
Utropspris
800 EUR
JUHA SOISALO, "JORDENS SÅNG".
JUHA SOISALO, "JORDENS SÅNG".
Klubbat pris 
490 EUR
Utropspris
800 EUR
ALVAR AALTO, PALLAR, 3 ST. Modell nr 60, formgivna 1933.
ALVAR AALTO, PALLAR, 3 ST. Modell nr 60, formgivna 1933.
Klubbat pris 
870 EUR
Utropspris
800 EUR
KUUTTI LAVONEN, "HILJAISUUS".
KUUTTI LAVONEN, "HILJAISUUS".
Klubbat pris 
1 050 EUR
Utropspris
1 000 EUR
TAPIO WIRKKALA, FANERFAT. Sign. TW. 1950-tal.
TAPIO WIRKKALA, FANERFAT. Sign. TW. 1950-tal.
Klubbat pris 
6 000 EUR
Utropspris
3 000 EUR
JENNI HILTUNEN, "EVIL SILENCE".
JENNI HILTUNEN, "EVIL SILENCE".
Klubbat pris 
1 650 EUR
Utropspris
2 000 EUR