AIMO OKKOLIN, VAS. Terälehtiä (Kronblad). Sign. Aimo Okkolin Riihimäen Lasi Oy.
Ljusblå (neodym) fasetterad kristall. Diameter 25 cm, höjd 12 cm.
Monogram AS gravyr på botten. Sedvanligt slitage.