On trend – designföremål för ett modernt hem!

495 föremål
TAKLAMPA, Italien, 1900-talets mitt.
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 001 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JUHANI HARRI, Assemblage.
JUHANI HARRI, Assemblage.
Klubbat pris
114 EUR
Utropspris
500 EUR
SAM LARSSON, karmstolar, 4 st, Dux, sent 1900-tal.
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HÅKAN BENGTSSON, kolteckning,
HÅKAN BENGTSSON, kolteckning,
Klubbat pris
9 400 SEK
Utropspris
12 000 SEK
ALVAR AALTO, soffbord, "Y805B", modell formgiven 1946.
Klubbat pris
2 003 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BERNDT FRIBERG, vas, stengods, Gustavsberg Studio, 1965.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSSPEGEL, 1950-tal.
BORDSSPEGEL, 1950-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOSEF FRANK, matbord, modell 771, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
SPEGEL, BELGIEN, 1900-TALETS SLUT,
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄGGLAMPA, "Potence", Jean Prouvé av Vitra.
Klubbat pris
6 900 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SKÅP, Maitland & Smith, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
9 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SIDOBORD, Italien 1900-talets mitt/andra hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
2 203 SEK
Utropspris
2 000 SEK
POUL HENNINGSEN, taklampa, Louis Poulsen ca 1926-28.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 282 x 238 cm.
Klubbat pris
8 100 SEK
Utropspris
8 000 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATBORD, Natuzzi, Italien, omkring 2000.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, ett par, Italien, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÄNK / BORD, allmoge, furu, 1800-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Karin", Dux.
Klubbat pris
7 210 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MIKKO PAAKKOLA, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
381 EUR
Utropspris
1 000 EUR
ALVAR AALTO, fåtölj, modell 45, inköpt 1950-tal.
Klubbat pris
5 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALVAR AALTO, spegel, Artek, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALVAR AALTO, pall, "X600", Artek, Finland.
Klubbat pris
5 710 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PAOLA NAVONE, SOFFA, "Ghost 12", Gervasoni.
Klubbat pris
10 100 SEK
Utropspris
12 000 SEK
STOLAR, ett par, 1950/60-tal.
STOLAR, ett par, 1950/60-tal.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
3 075 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
2 020 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CHARLES & RAY EAMES, kontorsstol, "EA 108", för Vitra.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGEL, mässing, glas, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 4 st, Danmark, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIDOBORD, Italien 1950/60-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SATSBORD, glas, 3 delar, 1900/2000-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CHARLOTTE PERRIAND, stol, "Meribel", 1941, Sentou.
Klubbat pris
7 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR 6 st, Arne Jacobsen, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
VERNER PANTON, golvlampa, "Pantella", Louis Poulsen, Danmark.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CEASAR STOFFI, ljusstakar, 28+1 st,  Nagel, Tyskland.
Klubbat pris
5 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SVENSK FORMGIVARE, taklampa, Sverige, 1930-40-tal.
Klubbat pris
11 611 SEK
Utropspris
10 000 SEK
KARMSTOLAR, 6 st, Thonet, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talates andra hälft.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRUNO MATHSSON, "Jetson", Dux, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
SOFFBORD 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, Italien, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SERVERINGSVAGN Thonet/Mundus tidigt 1900tal.
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATGRUPP, 5 delar, Italien, 1900-talets senare del,
Klubbat pris
1 522 SEK
Utropspris
3 000 SEK