On trend – designföremål för ett modernt hem!

495 föremål
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDEBOARD, möjligen IKEA 1980-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BARSTOLAR, 3 ST Harry Bertoia Knoll International,
Klubbat pris
7 262 SEK
Utropspris
6 000 SEK
PAOLO PIVA, soffbord, "Alanda", B & B Italien, formgivet 1981.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
VAS, flintgods, jugend, troligen Rörstrand, omkring 1900.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
MATTA, Djadjim, Kurdistan, 350 x 255 cm.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
NIELS GAMMELGAARD, fåtölj, "Oti",  IKEA.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1970-80-tal.
SOFFBORD, 1970-80-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ARNE JACOBSEN, 6 stolar, "Sjuan", Fritz Hansen.
Klubbat pris
15 500 SEK
Utropspris
18 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HYLLOR, 4 st, 1900-talets slut.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ARNE JACOBSEN, stol, "Myran", Fritz Hansen.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ANNA-LISA THOMSON, bordslampa, lergods, Upsala Ekeby.
Klubbat pris
1 301 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TIDSKRIFTEN FOTO, 1939-1947, nio volymer.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ANDERS WIDOFF, olja på duk, signerad och daterad 82.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄGGLAMPA, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FLEMMING LASSEN, tillskriven, fåtölj, Danmark 1940-tal.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
SKRIVBORD, funkis, 1930-tal.
SKRIVBORD, funkis, 1930-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DYNOR, 8 st, TILL CH24 Y-STOLEN , Carl Hansen & Søn,
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ALEXIUS HUBER, blandteknik, signerad.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BERTIL BERNTSSON, blandteknik på duk, signerad och daterad 84,
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ROLAND WILHELMSSON, matbord, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
18 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
SKÅLFAT, marmor.
SKÅLFAT, marmor.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SAM LARSSON, fåtöljer ett par, "Sam" Dux.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HERTHA HILLFON, skulptur, huckle, Sverige.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
7 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
HANS WIGERT, etsning, provtryck, signerad.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAPIO WIRKKALA, ljusstakar, ett par, Kultakeskus.
Klubbat pris
165 EUR
Utropspris
200 EUR
LÄKARBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHARLES & RAY EAMES, stol DSR för Vitra.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PABLO PALAZUELO, litografi, ur Derrière le Miroir nr 137 1973.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STURE JOHANNESSON, färgserigrafi, signerad.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, "Novett", IKEA, 1960-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 6 st, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, möjligen Danmark, 1970-tal.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
PIERRE FORSSELL, ljusstakar, 4 st, mässing, Skultuna.
Klubbat pris
705 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BORDSSPEGEL, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
150 EUR
Utropspris
150 EUR
TAKLAMPA, modern tillverkning.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JOAKIM FINN, taklampa Belid 1900/2000-tal Danmark.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD, art déco-stil, 1940-tal.
Klubbat pris
55 EUR
Utropspris
150 EUR
SIDEBORD, Art Deco-stil modern tillverkning,
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GUSTAV AXEL BERG, pallar, ett par, 1930/40-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK