Important Winter Sale 653

Avhämtning

ARSENALSGATAN 2

Ingen utlämning erbjuds mellan 16-21 december.

VÄSTBERGA ALLÉ 3

Öppettider
Kundservice: 08-614 08 00, info@bukowskis.com

272 föremål
903. Penselbad, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
1071. Kopp med fat, porslin. Qingdynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
1129. Vas, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1128A. Koppar, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1105. Kanna med lock, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
3 000 - 3 500 SEK
960. En samlares bibliotek, sex volymer, böcker om jade.
Klubbat pris
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
961. En samlares bibliotek, del II, 11 volymer, böcker om kinesiskt konsthantverk.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
975. Skål, emalj på koppar. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
932. Okänd konstnär, akvarell och tusch på papper. Qing dynastin.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1086. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
949. Fat, porslin. Sen Qingdynasti/Republik.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1106A. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
910. Tallrikar, sju stycken, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1145. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1045. Tallrikar, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1112. Praktfat, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1022. Skulptur, nefrit. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1158. Vas, porslin. Korea, Joseon (1392-1897).
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1148. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1046. Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
946. Skulpturer, sju stycken, keramik. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
965. Penselbad, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1042. Skålfat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1144. Stekfat, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1016. Ställ, fem stycken, hardwood. Qingdynastin.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1044. Stekfat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1142. Skål, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1147. Bricka, kompaniporslin. Qingdynastin, omkring år 1800.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1029. Kopp, cloisonné. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
958. Skål, blomkalksformad. Yuan/ Mingdynastin.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1164. Tsuba, brons. Japan, Edo perioden (1666-1868).
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1117. Skål, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1125. Tekanna, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1021. Syrsa, sten. Arkaiserande.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1048. Guanyin, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1025. Figurin, soapstone. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1155. Fat, porslin. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1035. Vaser, två stycken, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1128. Vaser, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1141. Skål, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
934. Målning, akvarell och tusch. Qing dynastin.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1132. Burk med lock, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
936. Bältesspänne, förgyllt. Qingdynastin, 17/1800-tal.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
931. Målning, färg och tusch på papper. Qingdynastin.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
967. Penselbad, brons. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1057. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1109. Skål på träställ, porslin. Qingdynastin.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1133. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, 1700-talets första hälft.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
945. Gycklarkopp, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1026. Snusflaskor, sex stycken. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1061. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1167. Ask med lock, brons. Japan, Meiji (1868-1912). Signerad.
Klubbat pris
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1009. Altarvaser, ett par, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1083. Mugg, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1059. Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1165. Rökelsekar med lock och insats, brons. Japan, 1800-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1157. Flaska, porslin. Korea, Joseon (1392–1894).
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1010. Figurin, brons. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
902. Kruka, keramik. Song/Yuandynastin.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1132A. Vas, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1106. Jardiniär, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1068. Fat, porslin. Qingdynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
914. Paneler, fyra stycken, trä. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
944. Bord, lack, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1024. Hänge, jade, Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1131. Handfat, porslin. Qingdynastin, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1107. Praktfat, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1031. Fat, porslin. Yuan/Mingdynastin.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1019. Teschatull, lack och tenn. Qing dynastin, 17/1800-tal.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1163A. Korg, silver. Japan, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1053. Vase, ge-glasyr. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
916. Piedestal, hardwood. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1127. Fat, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1034. Fohund, keramik. Qingdynastin.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

626. Sigrid Hjertén, "Kalkstensklippan, St Aubin".
Utropspris
300 000 - 400 000 SEK
Budhistorik
460 000

ditt bud
440 000

ditt bud
420 000

ditt bud
390 000

ditt bud
380 000

ditt bud
370 000

ditt bud
360 000

ditt bud
350 000

ditt bud
340 000

ditt bud
330 000

ditt bud
320 000

ditt bud
310 000

ditt bud
310 000

ditt bud
300 000

ditt bud
Aktuellt bud:
460 000 SEK