989
1501573

Målning, färg och tusch på papper. Kina, tidigt 1900-tal. Signerad.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
439 - 615 EUR
466 - 653 USD
Klubbat pris
9 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Med kalligrafi och två sigill i rött. Föreställande pioner, körsbärsblom och krysantemum. Motivets mått 47x72 cm. Mått med ram 59x87 cm.

Slitage.

Proveniens

Purchased at Svenskt Tenn.