1132A
1527146

Vas, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 707 EUR
546 - 729 USD
Klubbat pris
42 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Platt balusterform med hänklar i form av stiliserade drakar, dekor i underglasyrblått och rött. Höjd 29,5 cm.

En hänkel med sprickor.

Proveniens

Property of a private Swedish Collector.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

509. Vivianna Torun Bülow-Hübe, brosch, silver, egen verkstad sannolikt 1950-tal.
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
Budhistorik
7 500

ditt bud
7 000

ditt bud
6 500

ditt bud
6 000

ditt bud
Fair warning
Fair warning
Fair warning
5 500

ditt bud
5 000

ditt bud
4 500

ditt bud
4 000

ditt bud
Aktuellt bud:
7 500 SEK