Modern Art + Design 636

196 föremål
301. Firma Svenskt Tenn, coasters, ett par, Stockholm 1950.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
303. Firma Svenskt Tenn, coasters, ett par, Stockholm 1975.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
358. Sigurd Persson, tekanna, 1940-tal.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
262. Sylvia Stave, kanna, CG Hallberg, Stockholm 1930-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
275. Hans Bergström, skålfat, 2 stycken, Ystad Metall 1930-tal.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
386. Bruno Mathsson, bord, Firma Karl Mathsson, Värnamo 1939.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
381. Erik Glemme, vägglampor, ett par, Sverige 1940/50-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
280. Björn Trägårdh, bricka, Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1935.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
380. Erik Glemme, takarmatur, Sverige, 1940/50-tal.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Klubbat pris
75 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
257. Oscar Antonsson, väggspegel, Ystad Tenn (Ystad Metallindustri), 1928.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
308. Josef Frank, bordsspegel, Firma Svenskt Tenn, modell 2214.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
400. Tyra Lundgren, väggrelief, signerad och daterad 1966.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
414. Hans J. Wegner, "Kina-stolen", Fritz Hansen, Danmark 1966.
Klubbat pris
95 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
245. Bordslampa, Wien, Österrike, märkt 1928.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
369. Golvlampa, Swedish Modern, 1940-tal.
Klubbat pris
115 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
Klubbat pris
48 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
264. Axel Einar Hjorth, stol, "Bridge", Nordiska Kompaniet, 1932.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
288. Estrid Ericson, bordsur, Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1932.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
365. Nordiska Kompaniet, sängbord, ett par "Anette", 1944.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
377. David Rosén, "Berga", pall, Nordiska Kompaniet 1930-40-tal.
Klubbat pris
70 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
423. Poul Kjaerholm, fåtölj, PK31, edition E Kold Christensen, Danmark.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
313. Josef Frank, soffbord, Firma Svenskt Tenn, modell 1074.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Klubbat pris
65 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
363. Golvlampor 1 par, Swedish Modern, ASEA, 1940-50-tal.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
364. Nordiska Kompaniet, skåp "Anette", 1944.
Klubbat pris
65 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
366. Nordiska Kompaniet, bordslampor, 2 stycken, 1940-tal.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
401. Lisa Larson, skulptur, "Storseglar'n", brons, nr 405.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
376. Axel Einar Hjorth, hörnskåp "Utö", Nordiska Kompaniet, 1930-tal.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
436. Finn Juhl, skål, Kay Bojesen, Danmark. 1950-tal.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
343. Hans Bergström, plafond, modell "C-1143", ateljé Lyktan, Åhus 1940-50-tal.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
337. Hans Bergström, golvlampa, ateljé Lyktan, Åhus 1940-50-tal.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
335. Hans Bergström, takkrona, ateljé Lyktan, Åhus 1940-50-tal.
Klubbat pris
70 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
336. Hans Bergström, takkrona, ateljé Lyktan, Åhus 1940-50-tal.
Klubbat pris
70 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

256. Josef Frank, akvarell, Regents Park.
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Budhistorik
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
40 000

ditt bud
Fair warning
38 000

ditt bud
Fair warning
Fair warning
Fair warning
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
Aktuellt bud:
65 000 SEK