Kan inte nå servern

Klassiska 583

 
1556 föremål
820. László Mednyánszky, "Trench".
820. László Mednyánszky, "Trench".
Klubbat pris 
150 000 SEK
Utropspris
180 000 - 200 000 SEK
1151. MANCHETTKNAPPAR med bergkristall, diamanter och emalj.
1151. MANCHETTKNAPPAR med bergkristall, diamanter och emalj.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1259. MANCHETTKNAPPAR med briljantslipade diamanter och onyx.
1259. MANCHETTKNAPPAR med briljantslipade diamanter och onyx.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
22 000 - 26 000 SEK
1189. MANSCHETTKNAPPAR signerade Fred of Paris.
1189. MANSCHETTKNAPPAR signerade Fred of Paris.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1193. MANSCHETTKNAPPAR, "Trinity", signerade Cartier.  Serienr: K02862.
1193. MANSCHETTKNAPPAR, "Trinity", signerade Cartier. Serienr: K02862.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1253. MANSCHETTKNAPPAR, ett par, med pärlemor och diamanter.
1253. MANSCHETTKNAPPAR, ett par, med pärlemor och diamanter.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1369. MATBORD. Sverige, 1800-tal. Senempire.
1369. MATBORD. Sverige, 1800-tal. Senempire.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
605. MATTA, ANTIK BEIJING. Kina, sen Qingdynasti. 412 x 307,5 cm.
605. MATTA, ANTIK BEIJING. Kina, sen Qingdynasti. 412 x 307,5 cm.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
603. MATTA, SEMIANTIK BAOTOU. Kina, 1900-talets förra hälft. 125 x 64,5 cm.
603. MATTA, SEMIANTIK BAOTOU. Kina, 1900-talets förra hälft. 125 x 64,5 cm.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
601. MATTA, SEMIANTIK BEIJING. Kina, sen Qing. 393 x 311 cm.
601. MATTA, SEMIANTIK BEIJING. Kina, sen Qing. 393 x 311 cm.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
993. MATTA, antik Mahal, ca 302 x 273-285,5 cm.
993. MATTA, antik Mahal, ca 302 x 273-285,5 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
987. MATTA, semiantik Keshan sannolikt. Ca 213 x 145 cm.
987. MATTA, semiantik Keshan sannolikt. Ca 213 x 145 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 11 000 SEK
991. MATTA, semiantik Kirman, ca 296,5 x 210 cm.
991. MATTA, semiantik Kirman, ca 296,5 x 210 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
14 000 - 18 000 SEK
1101. MEDALJ, guld, Nicholas I (1825-1855). Ryssland 1829.
1101. MEDALJ, guld, Nicholas I (1825-1855). Ryssland 1829.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
602. MEDITATIONSMATTA, ANTIK NINGXIA. Kina, sen Qing. 122 x 62,5 cm.
602. MEDITATIONSMATTA, ANTIK NINGXIA. Kina, sen Qing. 122 x 62,5 cm.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
41. MINIATYRKRUKA med LOCK, celadon. Mingdynastin (1368-1644).
41. MINIATYRKRUKA med LOCK, celadon. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
2 400 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
39. MINIATYRVAS, porslin. Qingdynastin 1800-tal.
39. MINIATYRVAS, porslin. Qingdynastin 1800-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
15. MINIATYRVAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
15. MINIATYRVAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
2 200 SEK
Utropspris
2 000 - 4 000 SEK
14. MINIATYRVASER (5), porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
14. MINIATYRVASER (5), porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
571. MYNT (2), silver, Kina, Republik (1916).
571. MYNT (2), silver, Kina, Republik (1916).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
861. Marcus Larsson, Bränningar och skeppsbrott vid Bohuslänska kusten.
861. Marcus Larsson, Bränningar och skeppsbrott vid Bohuslänska kusten.
Klubbat pris 
115 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
933. Maria Elisabeth Augusta (Lily) Cartwright, Biblioteket på Aynhoe Park.
933. Maria Elisabeth Augusta (Lily) Cartwright, Biblioteket på Aynhoe Park.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
935. Maria Elisabeth Augusta (Lily) Cartwright, Biljardrummet på Aynhoe Park.
935. Maria Elisabeth Augusta (Lily) Cartwright, Biljardrummet på Aynhoe Park.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
931. Maria Elisabeth Augusta (Lily) Cartwright, Förmaket på Aynhoe Park.
931. Maria Elisabeth Augusta (Lily) Cartwright, Förmaket på Aynhoe Park.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
934. Maria Elisabeth Augusta (Lily) Cartwright, Salong på Aynhoe Park.
934. Maria Elisabeth Augusta (Lily) Cartwright, Salong på Aynhoe Park.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
932. Maria Elisabeth Augusta (Lily) Cartwright, Sängkammare på Aynhoe Park.
932. Maria Elisabeth Augusta (Lily) Cartwright, Sängkammare på Aynhoe Park.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
871. Mariano Rossi, Frambärandet i templet.
871. Mariano Rossi, Frambärandet i templet.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
881. Mary Beale Tillskriven, "Lady Essex Finch".
881. Mary Beale Tillskriven, "Lady Essex Finch".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
907. Mikael Dahl, Porträtt föreställande Madame Eliz. Herbert.
907. Mikael Dahl, Porträtt föreställande Madame Eliz. Herbert.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
336. MÅLNING och KALLIGRAFI, bersglandskap i dimma av Yuan Fawang, signerad.
336. MÅLNING och KALLIGRAFI, bersglandskap i dimma av Yuan Fawang, signerad.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
112. MÅLNING, Buddha, Qing dynastin, troligen 1800-tal.
112. MÅLNING, Buddha, Qing dynastin, troligen 1800-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
337. MÅLNING, bambu av An Qi (1966-), signerad.
337. MÅLNING, bambu av An Qi (1966-), signerad.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
325. MÅLNING, figurscen med Shoulao, Qingdynastin, 1800-tal.
325. MÅLNING, figurscen med Shoulao, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
334. MÅLNING, flod och bergslandskap av Gu Daming (1960-), signerad.
334. MÅLNING, flod och bergslandskap av Gu Daming (1960-), signerad.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
262. MÅLNING, färgpigment på duk.  Qingdynastin, sent 1800-tal.
262. MÅLNING, färgpigment på duk. Qingdynastin, sent 1800-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
346. MÅLNING, olja på papper, Qingdynastin 1800-tal.
346. MÅLNING, olja på papper, Qingdynastin 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
914. NICOLAES BERCHEM, hans krets, Ettpar. Olja på duk, ej signerade.
914. NICOLAES BERCHEM, hans krets, Ettpar. Olja på duk, ej signerade.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
650. NILS KREUGER, pannå, signerad Kreuger. Troligen utförd 1885-86.
650. NILS KREUGER, pannå, signerad Kreuger. Troligen utförd 1885-86.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
811. Niels K Skovgaard, Landskap.
811. Niels K Skovgaard, Landskap.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
688. Nils Kreuger, "Höst, motiv från Kastellholmen".
688. Nils Kreuger, "Höst, motiv från Kastellholmen".
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
697. Nils Kreuger, "Skymning (Småland)".
697. Nils Kreuger, "Skymning (Småland)".
Klubbat pris 
100 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
647. Nils Kreuger, Boulevardscen, Paris.
647. Nils Kreuger, Boulevardscen, Paris.
Klubbat pris 
75 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
648. Nils Kreuger, Hästekipage i regnväder, Paris.
648. Nils Kreuger, Hästekipage i regnväder, Paris.
Klubbat pris 
75 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
649. Nils Kreuger, Parisisk gatuscen.
649. Nils Kreuger, Parisisk gatuscen.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
800. Nils Möllerberg, "Dansen".
800. Nils Möllerberg, "Dansen".
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
795. Nils Möllerberg, "Saltsjön".
795. Nils Möllerberg, "Saltsjön".
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
172. OBJEKT, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
172. OBJEKT, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
173. OBJEKT, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
173. OBJEKT, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
164. OBJEKT, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
164. OBJEKT, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
908. OKÄND KONSTNÄR 1700-TAL, Olja på duk, otydligt signerad.
908. OKÄND KONSTNÄR 1700-TAL, Olja på duk, otydligt signerad.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
918. OKÄND KONSTNÄR 1700-TAL, tuschlavering , signerad HD.
918. OKÄND KONSTNÄR 1700-TAL, tuschlavering , signerad HD.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
345. OKÄND KONSTNÄR, olja på duk. Qingdynastin 1700-tal.
345. OKÄND KONSTNÄR, olja på duk. Qingdynastin 1700-tal.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
976. OLD ISFAHAN FIGURAL. 218 x 164 cm.
976. OLD ISFAHAN FIGURAL. 218 x 164 cm.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
995. OLD NAIN. 266 x 176,5 cm.
995. OLD NAIN. 266 x 176,5 cm.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
970. OLD SILKE HEREKE. 179,5 x 124 cm.
970. OLD SILKE HEREKE. 179,5 x 124 cm.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
969. OLD SILKE HEREKE. 306,5 x 222 cm.
969. OLD SILKE HEREKE. 306,5 x 222 cm.
Klubbat pris 
75 000 SEK
Utropspris
70 000 - 80 000 SEK
671. Olle Hjortzberg, Stilleben med ginst och äpplen.
671. Olle Hjortzberg, Stilleben med ginst och äpplen.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
672. Olle Hjortzberg, Stilleben med rosor i silverpokal.
672. Olle Hjortzberg, Stilleben med rosor i silverpokal.
Klubbat pris 
175 000 SEK
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
674. Olof Hermelin, "Vid Mälarstranden".
674. Olof Hermelin, "Vid Mälarstranden".
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
685. Olof Jernberg, Skärgårdslandskap med stugor.
685. Olof Jernberg, Skärgårdslandskap med stugor.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
717. Olof Sager-Nelson, Byälven i Värmlands Nysäter.
717. Olof Sager-Nelson, Byälven i Värmlands Nysäter.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
724. Oskar Bergman, "Björkar i vårskrud".
724. Oskar Bergman, "Björkar i vårskrud".
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
906. Ottmar Elliger, Stilleben med hummer, frukter och remmare.
906. Ottmar Elliger, Stilleben med hummer, frukter och remmare.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
400 000 - 500 000 SEK
354. PALL, lack, Qingdynastin troligen 1700-tal.
354. PALL, lack, Qingdynastin troligen 1700-tal.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
250. PAPEGOJOR, ett par, porslin, sen Qingdynasti.
250. PAPEGOJOR, ett par, porslin, sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
251. PAPPEGOJOR, ett par, porslin, sen Qingdynasti.
251. PAPPEGOJOR, ett par, porslin, sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
560. PARTI NEFRIT, 5 delar. Kina, troligen Republik (1912-1949).
560. PARTI NEFRIT, 5 delar. Kina, troligen Republik (1912-1949).
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
151. PENSELBAD, biskviporslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
151. PENSELBAD, biskviporslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
87. PENSELBAD, bisquit. Qingdynastin 1800-tal.
87. PENSELBAD, bisquit. Qingdynastin 1800-tal.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
160. PENSELBAD, bärnsten. Qingdynasti (1644-1912).
160. PENSELBAD, bärnsten. Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
84. PENSELBAD, keramik, Qingdynastin 1800-tal.
84. PENSELBAD, keramik, Qingdynastin 1800-tal.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
124. PENSELBAD, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
124. PENSELBAD, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
240 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
127. PENSELBAD, nefrit. Sen Qingdynastin (1644-1912).
127. PENSELBAD, nefrit. Sen Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
85. PENSELBAD, porslin, Qingdynastin 1800-tal.
85. PENSELBAD, porslin, Qingdynastin 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
77. PENSELMUGG, elfenben. Qingdynastin, 1800-tal.
77. PENSELMUGG, elfenben. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
438. PENSELMUGG, porslin.  Qingdynastin, 1800-tal.
438. PENSELMUGG, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
350. PENSELSTÄLL, trä. Huanghuali, Qingdynastin troligen 1700-tal.
350. PENSELSTÄLL, trä. Huanghuali, Qingdynastin troligen 1700-tal.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
35 000 - 45 000 SEK
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?