124
541391

PENSELBAD, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).

Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
4 420 - 6 630 EUR
4 550 - 6 830 USD
Klubbat pris
240 000 SEK

Med skuren dekor i form av lotusblad. Träställ med silvertrådsinläggningar, skuren dekor av bladverk. Höjd 8 cm, total höjd 11,8 cm.

Mindre nagg undertill, stället med lagning, dekordel saknas.