Vårens Klassiska 574

1803 föremål
314. David Roberts, Figurer framför ruin.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
148. Carl Milles, Konung Gustaf V.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1775. GUANYIN, brons. Ming dynastin med arkaiserande tecken.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1783. TARA, patinerad brons. 1800-tal eller äldre.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1784. GUANYIN, brons. Sannolikt Qing dynastin.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
311. PHILIPS WOUWERMAN. HANS EFTERFÖLJD. Olja på duk.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1785. GUANYIN på ELEFANT, brons. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
297A. St Paulus.
297A. St Paulus.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
882. BRUDKRONA, av Eric Söderholm, Härnösand, 1841.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
499. STOLAR, sex stycken. England, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
481. KARMSTOLAR, ett par. Louis XVI, 1700-talets slut.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
189. Jean Maxime Claude, Badnymfer.
Klubbat pris
44 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
301. Francesco Monti (Il Brescianino) Hans krets, Kavalleribatalj.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
423. BYRÅ. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
310. PAULUS POTTER, Hans krets, olja på pannå, ej signerad.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1143. COLLIER, cabochonslipad rubellit samt diamanter tot. ca 0,60ct.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
583. BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
7. Prins Eugen, "Vadstena från Stubbet".
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
579. BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1298. ANTIK KIRMAN LAVER FIGURAL. 213 x 147,5 cm.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
619. KRUTHORN. Tyskland, 1800-tal. Barockstil.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
443. BYRÅ. Sengustaviansk, 1700-talets slut.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
313. Jean-Louis Demarne Tillskriven, Ridlektionen.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
975. BROSCH / SPÄNNE, Art Deco, briljantslipade diamanter.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1501. VASER/LAMPOR, ett par, porslin. Sen Qing dynastin, omkring 1900.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
980. RING, jade, Kina.
980. RING, jade, Kina.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 22 000 SEK
1070. BROSCH, turkos, agat och briljantslipade diamanter.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1484. CERMONIELLT FAT, biskviporslin. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris
48 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
470. TRÅGSOFFA. Sverige, 1700-talets slut. Gustaviansk.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
894. BÄGARE, av Petter Törnqvist d.ä., Tavastehus 1762.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1207. RING, med rosa safirer, samt 172 st diamanter.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
211. Lorens Pasch d y Tillskriven, "Claës Julius Ekeblad" (1742-1808).
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
263. Jan Pauwel Gillemans Hans krets, Lekande barn med blomster.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
142. Anders Sandström, "Stolt duva".
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
293. MICHEL BARTHELÉMY OLLIVIER, Tillskriven, olja på pannå, ej signerad.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
994. RING, briljantslipade diamanter, tot. 2.60 ct.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
22 000 - 25 000 SEK
1467. SPELBORD, Qing dynastin 1800-tal.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1019. RING, fasett- och checkerslipade ametister.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1465. OKÄND KONSTNÄR, olja på duk. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
70 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
593. PLAKETT. Föreställande Karl XIV Johan. Empire.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
88. Per Ekström, Kustmotiv.
88. Per Ekström, Kustmotiv.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1669. RÖKELSEKAR, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1620).
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
961. BROSCH / HÄNGE caboschonslipade rubiner och briljantslipade diamanter.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1159. RING, briljantslipad diamant, ca 1 ct. Kvalitet ca I/VS.
Klubbat pris
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1156. RING, gammalslipade diamanter tot ca 2ct, samt en ljusblå safir.
Klubbat pris
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
60. Gunnar Widforss, "At Palm Springs".
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
336. Maria Magdalena.
336. Maria Magdalena.
Klubbat pris
46 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1135. RING, briljantslipade diamanter tot. ca 1.50 ct och rubin, W.A. Bolin 1976.
Klubbat pris
25 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
335. ITALIENSK SKOLA 1600/1700, Uppfodrad duk. Ej sign.
Klubbat pris
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1057. ÖRHÄNGEN, gammalslipade diamanter, tot. ca 1.80 ct.
Klubbat pris
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1184. ÖRHÄNGEN, briljantslipade diamanter tot. 2.30 ct.
Klubbat pris
24 500 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
964. RING, akvamarin 28.26 ct med briljantslipade diamanter, tot. 0,40 ct.
Klubbat pris
24 500 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
643. SKÅL på FOT. Älvdalen, 1800-talets första hälft. Empire.
Klubbat pris
44 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
641. URNA. Älvdalen, 1800-talets första hälft. Empire.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
96. John Bauer, Trollmor lagar mat.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
48A. Ivar Arosenius, "Världens medelpunkt".
Klubbat pris
33 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1278. ANTIK/SEMIANTIK KESHAN S.K. MOTACHEM. 229 x 137 cm.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1429. SKULPTUR, hornbill. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
414. SKRIVBORD MED UPPSATS. Fredrik I:s tid. Senbarock.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
511. SPEGEL. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
56 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
534. LJUSKRONA, för sju ljus. Sengustaviansk, omkring år 1800.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
167. Johan Christian Berger, Motiv från Seine, Paris.
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
535. LJUSKRONA, för nio ljus. Sengustaviansk, omkring år 1800.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
829. PRAKTKANNA, otydlig mästarstämpel, London 1817. Barock-stil.
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
321. FRANSK KONSTNÄR 1700-TAL, ett par. Uppfodrad duk.
Klubbat pris
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
333. Giovanni Paolo Panini Hans krets, Carpricco med figurer och ruiner.
Klubbat pris
47 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?