Kan inte nå servern

Vårens Klassiska 556

 
1455 föremål
285. Onorio Marinari Hans krets, I tankar.
285. Onorio Marinari Hans krets, I tankar.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
40. Oscar Törnå, Motiv från Barbizon.
40. Oscar Törnå, Motiv från Barbizon.
Klubbat pris 
120 000 SEK
Utropspris
200 000 - 300 000 SEK
145. Oskar Bergman, Vårbjörkar och röda stugor vid havet.
145. Oskar Bergman, Vårbjörkar och röda stugor vid havet.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
251. Oskar I, Hund på rödklädd stol.
251. Oskar I, Hund på rödklädd stol.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
416. Otto Wilhelm Lönngren, Ruinlandskap med figurstaffage.
416. Otto Wilhelm Lönngren, Ruinlandskap med figurstaffage.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1749. PALATSURNA, kompaniporslin, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1749. PALATSURNA, kompaniporslin, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1563. PENSELBAD, biskvi. Qing dynastin (1644-1912).
1563. PENSELBAD, biskvi. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1515. PENSELBAD, jade. Qing dynastin (1644-1912).
1515. PENSELBAD, jade. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
1554. PENSELBAD, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
1554. PENSELBAD, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
1520. PENSELKOPP, jade. Qing dynastin, 1700-tal.
1520. PENSELKOPP, jade. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
17 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1510. PENSELSTÄLL, bambu. Sen Qing dynasti (1644-1912).
1510. PENSELSTÄLL, bambu. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1555. PENSELSTÄLL, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
1555. PENSELSTÄLL, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
1594. PENSELSTÄLL, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
1594. PENSELSTÄLL, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1698. PENSELSTÄLL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1698. PENSELSTÄLL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1512. PENSELSTÄLL, trä. Kina, troligen tidigt 1900-tal. Bär signatur.
1512. PENSELSTÄLL, trä. Kina, troligen tidigt 1900-tal. Bär signatur.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
1700. PLATTA/FLIS, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
1700. PLATTA/FLIS, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
2 000 - 4 000 SEK
513. PLUNTA, av Johan Petter Grönvall, Stockholm 1835.
513. PLUNTA, av Johan Petter Grönvall, Stockholm 1835.
Klubbat pris 
19 500 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1380. POKAL med LOCK, Tyskland/Böhmen, 1700-tal.
1380. POKAL med LOCK, Tyskland/Böhmen, 1700-tal.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
1709. POKAL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1709. POKAL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
3 200 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1713. POKALER, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1713. POKALER, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1374. POKALGLAS med LOCK, Tyskland, troligen Nürnberg, omkring 1700.
1374. POKALGLAS med LOCK, Tyskland, troligen Nürnberg, omkring 1700.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1383. POKALGLAS, England 1700-talets andra hälft.
1383. POKALGLAS, England 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
1375. POKALGLAS. Tyskland, 1700-talets första hälft.
1375. POKALGLAS. Tyskland, 1700-talets första hälft.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1493. POTTA med LOCK, cloisonné. Qing dynastin, 1800-tal.
1493. POTTA med LOCK, cloisonné. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
893. POTTSKÅP. Gustavianskt.
893. POTTSKÅP. Gustavianskt.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1315. PRAKTPOKAL, glas. Ryssland, 1700-tal.
1315. PRAKTPOKAL, glas. Ryssland, 1700-tal.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1437. PRAKTURNA, porslin. Wien, sent 1800-tal.
1437. PRAKTURNA, porslin. Wien, sent 1800-tal.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
317. Palatsinteriör med figurer.
317. Palatsinteriör med figurer.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
342. Paolo Veronese Hans efterföljd, Amor.
342. Paolo Veronese Hans efterföljd, Amor.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
337. Parklandskap med ryttare vid fontän.
337. Parklandskap med ryttare vid fontän.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
184. Paul Fischer, "Ung dame med paraply (Olga Wischman)".
184. Paul Fischer, "Ung dame med paraply (Olga Wischman)".
Klubbat pris 
125 000 SEK
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
185. Paul Fischer, Grönsaksmarknad i Vomero, Napoli.
185. Paul Fischer, Grönsaksmarknad i Vomero, Napoli.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
130 000 - 140 000 SEK
190. Peder Mork Mönsted, Kustlandskap, Bornholm.
190. Peder Mork Mönsted, Kustlandskap, Bornholm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
191. Peder Mork Mönsted, Vårmotiv.
191. Peder Mork Mönsted, Vårmotiv.
Klubbat pris 
170 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
243. Pehr Hilleström, "K: Carl VIII och Sturen".
243. Pehr Hilleström, "K: Carl VIII och Sturen".
Klubbat pris 
35 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
242. Pehr Hilleström, "Kongl. Slottet åt Logården".
242. Pehr Hilleström, "Kongl. Slottet åt Logården".
Klubbat pris 
310 000 SEK
Utropspris
300 000 - 400 000 SEK
241. Pehr Hilleström, "Museum på Kongl. Slottet".
241. Pehr Hilleström, "Museum på Kongl. Slottet".
Klubbat pris 
700 000 SEK
Utropspris
380 000 - 420 000 SEK
244. Pehr Hilleström, Nattlig eldsvåda i en kyrkby.
244. Pehr Hilleström, Nattlig eldsvåda i en kyrkby.
Klubbat pris 
35 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
142. Per Ekström, Landskap i solnedgång.
142. Per Ekström, Landskap i solnedgång.
Klubbat pris 
44 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
143. Per Ekström, Motiv från Segerstad, Öland.
143. Per Ekström, Motiv från Segerstad, Öland.
Klubbat pris 
29 000 SEK
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
1243. Petr Aleseevich Levchenko, Vid bondgården.
1243. Petr Aleseevich Levchenko, Vid bondgården.
Klubbat pris 
300 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1253. Petr Klodt Efter, Stegrande häst och mansfigur.
1253. Petr Klodt Efter, Stegrande häst och mansfigur.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
193A. Pierre Bonnard, "Jeune femme dans la Rue" (Porträtt av Renee Monchaty).
193A. Pierre Bonnard, "Jeune femme dans la Rue" (Porträtt av Renee Monchaty).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
175 000 - 200 000 SEK
349. Pieter Casteels III Tillskriven, Alexander den Store möter perserkonungen Darius.
349. Pieter Casteels III Tillskriven, Alexander den Store möter perserkonungen Darius.
Klubbat pris 
23 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
297. Pieter Claesz Hans krets, Stilleben med tennfat, krabba och remmare.
297. Pieter Claesz Hans krets, Stilleben med tennfat, krabba och remmare.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 55 000 SEK
319. Pieter Neffs, Katedralsinteriör med figurer.
319. Pieter Neffs, Katedralsinteriör med figurer.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
358. Pieter-Jacobs Codde Hans krets, Interiör med elegant par.
358. Pieter-Jacobs Codde Hans krets, Interiör med elegant par.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
315. Pietro Bardolino Tillskriven, Sta Lucia.
315. Pietro Bardolino Tillskriven, Sta Lucia.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
309. Pietro Fabris Hans krets, Vy från Napoli.
309. Pietro Fabris Hans krets, Vy från Napoli.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
225. Porträtt av man i älghudskyller och spetskrage.
225. Porträtt av man i älghudskyller och spetskrage.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
367. Porträtt av yngling med vit sjal.
367. Porträtt av yngling med vit sjal.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
353. Porträtt av ämbetsman.
353. Porträtt av ämbetsman.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
5. Prins Eugen, "Från bortre ängen".
5. Prins Eugen, "Från bortre ängen".
Klubbat pris 
56 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
1126. R.M.S. TITANIC SAMLING MALKOLM JOHNSON: ANTECKNINGSBOK.
1126. R.M.S. TITANIC SAMLING MALKOLM JOHNSON: ANTECKNINGSBOK.
Klubbat pris 
105 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
542. RAGUSKED, av Gustaf Hamnqvist, Åmål (verksam 1789-1818).
542. RAGUSKED, av Gustaf Hamnqvist, Åmål (verksam 1789-1818).
Klubbat pris 
2 800 SEK
Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
553. RAGUSKEDAR, ett par, av William Lyon, Göteborg 1840.
553. RAGUSKEDAR, ett par, av William Lyon, Göteborg 1840.
Klubbat pris 
3 200 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1582. RAKFAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1582. RAKFAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
10 500 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
1249. RYSK SKOLA. Olja på duk, sign.
1249. RYSK SKOLA. Olja på duk, sign.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
433. Rembrandt Harmensz van Rijn, "Jan Cornelis Sylvius, Preacher".
433. Rembrandt Harmensz van Rijn, "Jan Cornelis Sylvius, Preacher".
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
432. Rembrandt Harmensz van Rijn, "The raising of Lazarus: Large plate".
432. Rembrandt Harmensz van Rijn, "The raising of Lazarus: Large plate".
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
138. Richard Bergh, Porträtt av August Strindberg.
138. Richard Bergh, Porträtt av August Strindberg.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
133. Richard Bergh, Solnedgång över havet.
133. Richard Bergh, Solnedgång över havet.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
303. Ruinlandskap med figurstaffage.
303. Ruinlandskap med figurstaffage.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1255. Rysk ädling med St Anna och St Andreasorden.
1255. Rysk ädling med St Anna och St Andreasorden.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1541. RÖKELSEKAR, blanc de chine. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1541. RÖKELSEKAR, blanc de chine. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1488. RÖKELSEKAR, brons. Japan, Meiji (1868-1912).
1488. RÖKELSEKAR, brons. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1474. RÖKELSEKAR, brons. Troligen Ming dynastin (1368-1644).
1474. RÖKELSEKAR, brons. Troligen Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1576. RÖKELSEKAR, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
1576. RÖKELSEKAR, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
210 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
1549. RÖKELSEKAR, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
1549. RÖKELSEKAR, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
1596. RÖKELSEKAR, porslin. Qing dynastin, ca 1800.
1596. RÖKELSEKAR, porslin. Qing dynastin, ca 1800.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1693. RÖKELSEKAR, porslin. Transition, 1600-tal.
1693. RÖKELSEKAR, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
6 200 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1727. RÖKELSKAR, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1727. RÖKELSKAR, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
15 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1125. SAILOR VALENTINE. Sjömansarbete, Västindien, 1800-talets andra hälft.
1125. SAILOR VALENTINE. Sjömansarbete, Västindien, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1124. SAILOR VALENTINE. Sjömansarbete, Västindien, 1800-talets andra hälft.
1124. SAILOR VALENTINE. Sjömansarbete, Västindien, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
1445. SALADIÈRE, porslin. "Flora Danica", Kungl. Dansk, Danmark 1960-70-tal.
1445. SALADIÈRE, porslin. "Flora Danica", Kungl. Dansk, Danmark 1960-70-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
1306. SALTKAR med skedar, 12 st, av okänd mästare PJS, S:t Petersburg 1880-tal.
1306. SALTKAR med skedar, 12 st, av okänd mästare PJS, S:t Petersburg 1880-tal.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
501. SALTKAR, ett par, av Pehr Zethelius, Stockholm 1795. Gustavianska.
501. SALTKAR, ett par, av Pehr Zethelius, Stockholm 1795. Gustavianska.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1589. SAMOVARER med LOCK, ett par, porslin. Frankrike, Samson.
1589. SAMOVARER med LOCK, ett par, porslin. Frankrike, Samson.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1511. SCROLLSTÄLL, trä. Kina, troligen tidigt 1900-tal.
1511. SCROLLSTÄLL, trä. Kina, troligen tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
877. SEKRETÄR. Sengustavianskt stockholmsarbete.
877. SEKRETÄR. Sengustavianskt stockholmsarbete.
Klubbat pris 
35 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1156. SEMIANTIK BAOTOU MEDITATIONSMATTA. 440 x 64,5 cm.
1156. SEMIANTIK BAOTOU MEDITATIONSMATTA. 440 x 64,5 cm.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
14 000 - 16 000 SEK
1157. SEMIANTIK BAOTOU. 106,5 x 57,5 cm.
1157. SEMIANTIK BAOTOU. 106,5 x 57,5 cm.
Klubbat pris 
4 200 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
1158. SEMIANTIK BAOTOU. 120,5 x 66,5 cm.
1158. SEMIANTIK BAOTOU. 120,5 x 66,5 cm.
Klubbat pris 
5 200 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
1162. SEMIANTIK BIDJAR GALLERI. 309 x 114 cm.
1162. SEMIANTIK BIDJAR GALLERI. 309 x 114 cm.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1161. SEMIANTIK BIDJAR. 374 x 270 cm.
1161. SEMIANTIK BIDJAR. 374 x 270 cm.
Klubbat pris 
16 500 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1163. SEMIANTIK FERAGHAN KELLY. 397,5 x 174 cm.
1163. SEMIANTIK FERAGHAN KELLY. 397,5 x 174 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?