Kan inte nå servern

Vårens Klassiska 556

 
1455 föremål
998. SPEGELVÄGGFÄLT. Louis XVI.
998. SPEGELVÄGGFÄLT. Louis XVI.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
907. SPELBORD. Sengustavianskt.
907. SPELBORD. Sengustavianskt.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1387. SPETSGLAS, ett par. Sverige, 1700-tal.
1387. SPETSGLAS, ett par. Sverige, 1700-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
1386. SPETSGLAS, två stycken, Kungsholms glasbruk, 1700-tal.
1386. SPETSGLAS, två stycken, Kungsholms glasbruk, 1700-tal.
Klubbat pris 
3 200 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1390. STARKVINSGLAS, 6+1 stycken. Sengustavianska.
1390. STARKVINSGLAS, 6+1 stycken. Sengustavianska.
Klubbat pris 
4 200 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
1758. STEKFAT, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, 1700-tal.
1758. STEKFAT, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1607. STEKFAT, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1607. STEKFAT, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
897. STENBORD. Skåne, 1800-tal.
897. STENBORD. Skåne, 1800-tal.
Klubbat pris 
130 000 SEK
Utropspris
90 000 - 100 000 SEK
896. STENBORD. Skåne, 1800-tal.
896. STENBORD. Skåne, 1800-tal.
Klubbat pris 
135 000 SEK
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
971. STOLAR, ett par, av Johan Lindgren (mästare i Stockholm 1770-1800). Gustavianska.
971. STOLAR, ett par, av Johan Lindgren (mästare i Stockholm 1770-1800). Gustavianska.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
967. STOLAR, ett par. Rokoko, 1700-talets andra hälft.
967. STOLAR, ett par. Rokoko, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
966. STOLAR, ett par. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
966. STOLAR, ett par. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
965. STOLAR, fyra stycken. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
965. STOLAR, fyra stycken. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
968. STOLAR, sex stycken, s.k. skrattstolar. Gustavianska.
968. STOLAR, sex stycken, s.k. skrattstolar. Gustavianska.
Klubbat pris 
21 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
951. STOLAR, tre stycken snarlika. Gustavianska stockholmsarbeten.
951. STOLAR, tre stycken snarlika. Gustavianska stockholmsarbeten.
Klubbat pris 
23 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1396. STOP, fajans med tennlock, Tyskland 1700-tal.
1396. STOP, fajans med tennlock, Tyskland 1700-tal.
Klubbat pris 
4 400 SEK
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
1389. STOP, glas och förgyllt silver. Sverige, 1700-tal.
1389. STOP, glas och förgyllt silver. Sverige, 1700-tal.
Klubbat pris 
6 200 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
323. Salvator Rosa Hans efterföljd, Landskap med figurer och annalkande oväder.
323. Salvator Rosa Hans efterföljd, Landskap med figurer och annalkande oväder.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
304. Salvator Rosa Hans krets, Italiserande landskap med Petrus martyrium.
304. Salvator Rosa Hans krets, Italiserande landskap med Petrus martyrium.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
259. Sara Lundblad, Fruktstilleben med smultron, körsbär och fågelbo.
259. Sara Lundblad, Fruktstilleben med smultron, körsbär och fågelbo.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1744. Servisdelar, 36 stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1744. Servisdelar, 36 stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
52 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
79. Severin Nilson, Flicka i skogsbryn.
79. Severin Nilson, Flicka i skogsbryn.
Klubbat pris 
12 500 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
308. Sjöslag.
308. Sjöslag.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
316. Skyddsängeln.
316. Skyddsängeln.
Klubbat pris 
35 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
201. Sophie Anderson, Antikiserande kvinna i blomsterlund.
201. Sophie Anderson, Antikiserande kvinna i blomsterlund.
Klubbat pris 
130 000 SEK
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
278. Spes (Ultima Dea).
278. Spes (Ultima Dea).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
9. Stefan Johansson, "Två lyktor".
9. Stefan Johansson, "Två lyktor".
Klubbat pris 
340 000 SEK
Utropspris
300 000 - 400 000 SEK
1239. Stepan Feodorovich Alexandrovski, Gosse med penningpung.
1239. Stepan Feodorovich Alexandrovski, Gosse med penningpung.
Klubbat pris 
33 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1490. Stigbyglar, ett par, lack och metall. Japan, Edo (1603-1868).
1490. Stigbyglar, ett par, lack och metall. Japan, Edo (1603-1868).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
329. Stilleben med blommor och insekter.
329. Stilleben med blommor och insekter.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
328. Stilleben med frukter.
328. Stilleben med frukter.
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
502. SÅSKANNOR, ett par, sannolikt av William Skeen, London 1755.
502. SÅSKANNOR, ett par, sannolikt av William Skeen, London 1755.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1626. SÅSSNIPOR, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1626. SÅSSNIPOR, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
975. TABURETTER, ett par. Sengustavianska.
975. TABURETTER, ett par. Sengustavianska.
Klubbat pris 
12 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
976. TABURETTER, två stycken. Dansk rokoko.
976. TABURETTER, två stycken. Dansk rokoko.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
1467. TAKRYTTARE, keramik. Ming dynastin, 1600-tal.
1467. TAKRYTTARE, keramik. Ming dynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1471. TAKTEGEL, ett par, keramik. Ming dynastin, 1600-tal.
1471. TAKTEGEL, ett par, keramik. Ming dynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1615. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1615. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
23 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1425. TALLRIK, porslin. Frankrike, Sèvres, Louis Philippe.
1425. TALLRIK, porslin. Frankrike, Sèvres, Louis Philippe.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 7 000 SEK
1421. TALLRIK, porslin. Frankrike, Sèvres. Daterad LL för 1788.
1421. TALLRIK, porslin. Frankrike, Sèvres. Daterad LL för 1788.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1679. TALLRIK, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1613).
1679. TALLRIK, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1613).
Klubbat pris 
1 600 SEK
Utropspris
1 000 - 1 200 SEK
1331. TALLRIK, porslin. Ryssland, 1800-tal.
1331. TALLRIK, porslin. Ryssland, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1330. TALLRIK, porslin. Ryssland, 1800-tal.
1330. TALLRIK, porslin. Ryssland, 1800-tal.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1597. TALLRIKAR, 10 stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1597. TALLRIKAR, 10 stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1429. TALLRIKAR, 13 stycken, porslin. Frankrike, Empire.
1429. TALLRIKAR, 13 stycken, porslin. Frankrike, Empire.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1617. TALLRIKAR, 16 stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1617. TALLRIKAR, 16 stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
410 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
1646. TALLRIKAR, 17 stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Jiaqing (1796-1820).
1646. TALLRIKAR, 17 stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Jiaqing (1796-1820).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
7 000 - 9 000 SEK
1752. TALLRIKAR, 22 stycken, kompaniporslin, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1752. TALLRIKAR, 22 stycken, kompaniporslin, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1571. TALLRIKAR, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1571. TALLRIKAR, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
13 500 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1420. TALLRIKAR, ett par, porslin. Frankrike, Sèvres, 1700-tal.
1420. TALLRIKAR, ett par, porslin. Frankrike, Sèvres, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1703. TALLRIKAR, fem stycken, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1703. TALLRIKAR, fem stycken, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1631. TALLRIKAR, fyra stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1631. TALLRIKAR, fyra stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1601. TALLRIKAR, fyra stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1601. TALLRIKAR, fyra stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1681. TALLRIKAR, fyra stycken, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1613).
1681. TALLRIKAR, fyra stycken, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1613).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1613. TALLRIKAR, fyra stycken, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1613. TALLRIKAR, fyra stycken, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1583. TALLRIKAR, sex stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1583. TALLRIKAR, sex stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
3 400 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
1603. TALLRIKAR, sex stycken. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1603. TALLRIKAR, sex stycken. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
31 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1574. TALLRIKAR, tre stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, tidigt 1700-tal.
1574. TALLRIKAR, tre stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1682. TALLRIKAR, tre stycken, kraakporslin. Ming dynastin, Wanli. (1573-1619).
1682. TALLRIKAR, tre stycken, kraakporslin. Ming dynastin, Wanli. (1573-1619).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1680. TALLRIKAR, två stycken, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1613).
1680. TALLRIKAR, två stycken, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1613).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1090. TAZZOR, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
1090. TAZZOR, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris 
21 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1089. TAZZOR, ett par. Möjligen Sverige, 1700/1800-tal.
1089. TAZZOR, ett par. Möjligen Sverige, 1700/1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
900. TEBORD. Marieberg, Pierre Berthevins period 1766-1769. Rokoko.
900. TEBORD. Marieberg, Pierre Berthevins period 1766-1769. Rokoko.
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
899. TEBORD. Rörstrand 1745.
899. TEBORD. Rörstrand 1745.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
464. TEDOSA, av Johan Abraham Hallard, Stockholm 1787. Gustaviansk.
464. TEDOSA, av Johan Abraham Hallard, Stockholm 1787. Gustaviansk.
Klubbat pris 
18 500 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1627. TEKANNA med LOCK, kompaniporslin. Qing dynastin, 1700-tal.
1627. TEKANNA med LOCK, kompaniporslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
458. TEKANNA, Anders Brandt, Norrköping 1787. Gustaviansk.
458. TEKANNA, Anders Brandt, Norrköping 1787. Gustaviansk.
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
1534. TEKANNA, Yixing-gods. Qing dynastin, 1700-tal.
1534. TEKANNA, Yixing-gods. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
1275. TEKANNA, av Adolf Sper, S:t Petersburg 1842.
1275. TEKANNA, av Adolf Sper, S:t Petersburg 1842.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1277. TEKANNA, av Nichols & Plinke, S:t Petersburg 1869.
1277. TEKANNA, av Nichols & Plinke, S:t Petersburg 1869.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1593. TEKANNA, kompaniporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
1593. TEKANNA, kompaniporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
1413. TEKANNA, porslin. Tyskland, 1700-tal.
1413. TEKANNA, porslin. Tyskland, 1700-tal.
Klubbat pris 
13 500 SEK
Utropspris
2 000 - 4 000 SEK
1560. TEKRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
1560. TEKRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
5 200 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1476. TEMPELKLOCKA, brons. Ming dynastin (1368-1644).
1476. TEMPELKLOCKA, brons. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1623. TERRIN med LOCK och FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1623. TERRIN med LOCK och FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
54 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

700. Bruno Liljefors, Ejdrar på skär.
Utropspris
175 000 - 200 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
220 000
 
SEK
ditt bud
210 000
 
SEK
ditt bud
200 000
 
SEK
ditt bud
195 000
 
SEK
ditt bud
Fair warning
190 000
 
SEK
ditt bud
185 000
 
SEK
ditt bud
Fair warning
180 000
 
SEK
ditt bud
Fair warning
175 000
 
SEK
ditt bud
170 000
 
SEK
ditt bud
Fair warning
165 000
 
SEK
ditt bud
Fair warning
160 000
 
SEK
ditt bud
155 000
 
SEK
ditt bud
Aktuellt bud:
220 000 SEK