1386
121897

SPETSGLAS, två stycken, Kungsholms glasbruk, 1700-tal.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
265 - 353 EUR
282 - 376 USD
Klubbat pris
3 200 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Ena glaset på omvikt fot, graverat krönt monogram MM flankerat av korsade lagerkvistar samt strålande sol, det andra glaset utan dekor.

Glassjuka, det odekorerade glaset med fotnagg och repor. (2)

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?