JARDINJÄR, brons, senempire, 1800-talets första hälft.

Delvis genombruten dekor av stiliserat bladverk, sfinxer och maskaroner. Insats av zink. Höjd 18,5 cm. Längd 30 cm.

Smärre repor. Sedvanligt slitage. Insatsen anlupen. En del av skruvarna senare.

Utropspris
250 EUR